Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği KYK burs başvuruları başladı.  Öğrencilerde hemen KYK başvurusu nasıl yapılır, diye araştırmaya başladı. Bilindiği üzere E devlet burs başvurusu ile yapılmaktadır. Bu kapsamda ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, öğrencilerin merakla beklediği burs ve kredilerin başladığını açıkladı. Sizler için KYK burs başvurusu 2020 yılında nasıl yapılır, detaylarına bakalım.

KYK Burs Başvurusu 2020

KYK Burs Basvurusu 2020

KYK burs başvuruları başladı. Bilindiği üzere öğrencilerin en çok önem verdiği konuların başında geliyor. Çünkü okumak ve eğitime destek için burs ve krediler çok önemli. Öğrenciler ise en çok kyk kredi burs başvurusu işlemini araştırıyor.

KYK Burs Başvurusu Ne Zaman?

KYK burs ve kredi başvuruları 28 Ekim ile 3 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Diğer yandan ise başvurular, 3 Kasım Salı günü saat 23.59’a kadar devam edecek. Bu arada başvuru esnasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-Devlet sistemine girerek okul ve bölüm, hazırlık ve kayıt dondurma bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek durumlarını YÖKSİS üzerinden güncelleme yapmaları gerekmektedir.

KYK Burs başvuru E Devlet içi Tıklayın

KYK Burs için dikkat edilmesi gerekenler

1- Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde burs veya kredi hakkınız iptal edilecektir.

2- İnteraktif başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyiniz.

3- Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan; burs veya kredi almanızı engeller.

4- Bekar öğrenciler anne ve/veya babasına (evli öğrenciler ise kendilerine ve/veya eşlerine) ait aylık net geliri tam ve doğru olarak yazmalıdır.

5- Burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilere ait bilgiler https://sonuc.gsb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecektir.

6- Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılacak bilgilendirmeler e-posta ve SMS üzerinden olacağından e-posta ve cep telefonu numaralarının doğru, aktif ve güncel olması gerekmektedir.

7- Başvuru bitim tarihine kadar başvuru bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz. 

8- Bir öğrenci aynı anda hem burs hem kredi alamaz.

9- Başvuru sonuçları açıklandıktan sonra öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yapmaları gerekmektedir. Taahhütname onayı yapmayan öğrencilere (öncelikleri olsa dahi) ödeme yapılmaz.

2021 Burs Ne Kadar Olacak?

2021 yılı için burs miktarı resmi olarak açıklanmadı. Diğer yandan ise geçen yıl burs miktarlarına bakalım;

Lisansta okuyanlar için 550 TL

Yüksek Lisansta okuyanlar için 1100 TL

Doktorada okuyanlar için 1650 TL


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!