Milyonlarca öğrenci bir yandan tercih sonuçlarını beklerken bir yandan da KYK yurt, burs ve kredi başvuruları da merak ediliyor. Peki, 2020 KYK yurt, kredi ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? detaylarını araştırdık.

Diğer yandan ise devlet tarafından verilen KYK burs, yurt ve kredi öğrenciler için çok önem arz ediyor. Bu arada öğrenciler için en önemlisi kredi ve KYK burs özel bir konum teşkil ediyor. Durum böyle olunca da KYK yurt başvurusu ile burs ve kredi başvuruları araştırılıyor.

KYK Yurt ve Burs Başvuruları Başladı Mı? 2020 KYK Yurt ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2020 KYK Yurt ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak

KYK burs, kredi ve yurt başvuruları ne zaman yapılacak? milyonlarca öğrencinin merak ettiği sorunun cevabına bakalım.

Bu konular en çok araştırılan konuların başında geliyor. Diğer yandan ise devlet tarafından sağlanan KYK burs, yurt ve kredi çok önemli olmaktadır. Bu 3 faktör aslında öğrencilerin üniversite hayatları boyunca yardımcı olacak etmen olarak karşımıza çıkmaktadır.  Tabi, şehir dışından, yurt dışından gelen öğrenciler KYK yurt başvurusu ve kredi için bilgi almaya çalışıyor. Tabi KYK kredi burs başvuru tarihleri merak ediliyor.

KYK Burs ve Yurt Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Öğrencilerin en çok merak ettiği, KYK yurt başvuru süreci ve KYK burs,kredi gibi bilgiler Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından açıklanıyor. Bu arada KYK 2020 yurt, burs  ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK Yurt Başvurusu Ne Zaman?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun öğrencileri için burs, öğrenim kredisi ve yurt başvurularının alınacağı tarih ile ilgili açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz günlerde YKS tercih sonuçlarının belli olmasının hemen ardından KYK burs ve yurt başvurularının alınması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere burs başvuruları geçtiğimiz dönemde 21 Ekim’e kadar devam etmişti. Dahası KYK yurt başvuruları ise geçen yıl ise 19 Ağustos ile 26 Ağustos arasında olmuştu.

Kimler Yurt Başvurusunda Bulunabilir?

  • YKS’ye ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; ÖSYM tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-devlet portalı üzerinden yapılmaktadır. Dahası normal öğrenim süresinde öğrenimlerini tamamlayamayan öğrencilere bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca bu öğrenciler ara sınıf öğrencileri ile birlikte başvuru yapacaklardır.
  • ÖSYM tarafından ek kontenjan ile bir yükseköğretim programına yerleştirilen öğrenciler,
  • Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler ile lisansüstü öğrencileri,

Not: Başvurularını Genel Müdürlükçe belirlenecek süre içinde E-devlet sitesi üzerinden yapacaklardır.

KYK sonuçları; internet sayfası http://sonuc.kyk.gov.tr adresinden duyurulmaktadır.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!