Lenovo, katlanabilir bir ekrana sahip yeni tabletini tanıttı.

Geçen hafta New York’da düzenlenen Tech World 2017 etkinliğinde Çinli teknoloji devi Lenovo, yeni katlanabilir tabletini sergiledi. Yeni ‘Folio’ tableti, tasarımı ile büyük ilgi topladı.

Lenovo’nın tableti, teknik ve ekran özellikleri ile de öne çıktı. Tablet, 1,920×1,440 piksel ekran çözünürlüğüne, 7.8 inç ekran boyutuna, bir Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip ve Android 7.0 işletim sisteminin kullanılması bekleniyor.

Ayrıca tablet katlandığında cebinize sığabilen 5.5 inçlik bir telefon olarak kullanılabilecek. Lenovo, bu cihazı üretmeye çalışan tek şirket değil. Samsung ve Oppo gibi şirketler de yıllarca aynı katlanabilen tabletleri geliştirme üzerinde çalışıyor. Galaxy X kod adlı Samsung’un katlanabilir tablet telefonun da, bu yılın sonuna kadar piyasaya sürüleceği bildirilmişti. Ancak üretim sorunları nedeni ile 2019’da çıkması bekleniyor.

Ayrıca Lenovo Folio tabletini katladığınız zaman, ekranların katlanan kısmı kavisli ikili ekran gibi görev yapabiliyor. Tabletin ne zaman satışa sunulacağı ve satış fiyatı hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Şimdilik geliştirme aşamasında olan tabletin, ne zaman seri üretime geçeceği de bilinmiyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir