Lenovo, yeni modeli Yoga 920 ile Microsoft’un Surface serisi çevrilebilir tabletlerini hedef alıyor.

Dünyanın en başarılı diz üstü bilgisayar üreticilerinden biri olan Lenovo, Microsoft’un Surface serisi çevrilebilir tabletlerini hedef aldı.

HP ve Dell gibi donanım firmalarının uzun süredir devam eden rekabetleri karşısında, Microsoft’un Surface serisi cihazı, güçlü performansı ve dönüştürülebilir işlevselliği sayesinde bu rekabette sağlam yer edindi. Lenovo da yeni Yoga serisi tasarımı ile bu rekabet ortamında kitleleri hedef alıyor.

Lenovo’nun 910 modeli en ince Intel Core çevrilebilir diz üstü bilgisayarı olarak tasarlandı. Fakat artık Lenovo Yoga 920’nin bu formülün ve performansın daha da ötesine geçeceği söylendi.

Yeni Yoga 920’nin özellikleri ise, Core i5-8250U ve Core i7-8550U  işlemcilerine sahip olacağı açıklandı.  Ayrıca cihaz, 12 ya da 16 GB DDR4 hafızaya sahip olacak. Her biri 256 GB ile 1 Terabyte arasında 4 adet M.2 PCIExpress solid state sürücüler kullanılacak.

Cihazın diğer özellikleri arasında, 802.11ac ve Bluetooth 4.1 bağlantı, USB Type A ve Type-C (x2) giriş bulunacak ve bu Type-C girişlerden biri de özellikle şarj etmek için kullanılacak. Aynı zamanda Lenovo, Active Pen 2 stylus kalemini de destekleyecek. Yüz tanıma fonksiyonunu da sunma ihtimali olan Windows Merhaba için parmak izi sensörü de bulunacak.

Ayrıca Yoga 920, 13.9 inç ve 4K çözünürlüklü ekran ile birlikte gelecek. Bununla birlikte 1080P HD seçeneğinin de olması bekleniyor. Lenovo Yoga 920 için beklenen fiyat etiketi ise yaklaşık 1300 dolar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir