Leonardo DiCaprio, Walter Isaacson’ın yazacağı filmde Leonorda da Vinci’yi canlandıracak.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Leonardo DiCaprio, “Mona Lisa”, “Son Akşam Yemeği” tablolarının sahibi, efsanevi Rönesans mucidi, heykeltıraş ve sanatçı olan Leonardo da Vinci’nin biyografik bir dramasında rol alacak.

Leonardo da vinci Leonardo dicaprio

Ünlü biyografi yazarı olan Walter Isaacson, daha öncelerde Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un hayatını anlatan bir yazı kaleme almıştı ve kitap satışa çıktığı ilk 5 saat içerisinde tam 512 adet satılarak bir rekora imza atılmıştı.

Şimdi ise Leonardo DiCaprio, Walter Isaacson tarafından Leonardo da Vinci’nin yazılan biyografisinden uyarlanacak olan filmde oynamak için hazırlıklara başladı. The Revenant filmi ile 2015 yılında, 42 yaşında Oscar alan başarılı oyuncu uzun süredir yeni bir projede yer almamıştı.

Karizmatik oyuncu, ismini taşıdığı Leonardo da Vinci’nin hayatının anlatılacağı film için yeniden beyaz perdeye dönüş yaptı. Sanatçı önce Martin Scorsese’in çektiği ‘Killers of the Flower Moon’ filminde, daha sonra da henüz yapım aşamasında olan ‘The Black Hand’ adlı filmlerde de oynayacak.

Nisan 1998 tarihli bir makalede İngiliz gazetesi Sunday People, DiCaprio’ya adının Leonardo da Vinci’den mi geldiğini sormuş DiCaprio da; “Annem Floransa’daki Uffizi galerisinde bir Leonardo da Vinci tablosuna bakarken benim tekme vurduğumu hissetmiş ve bunu bir mesaj olarak algılamış bu nedenle Leonardo ismini koymaya karar vermiş’ dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir