LG, mevcut olan G6 amiral gemisi telefonunun güçlendirilmiş yeni bir sürümünü duyurdu.

LG G6 Plus,temelde normal G6’dan çok da farklı değil. Standart LG G6’da yalnızca 4GB’lık RAM ve 32 GB’lık depolama alanı bulunuyordu ancak G6 Plus, 6GB RAM ve 128 GB’lık depolama alanına sahip olacak.

Yeni Renk Seçenekleriyle Geliyor

Telefon yeni Optical Astro Black, Marine Blue ve Terra Gold renk seçenekleriyle gelecek. Ayrıca telefon, kutusundan B&O kulaklığıyla çıkacak. Kulaklık girişine eklenen Hi-Fi Quad Dac ile yüksek kalitede ses de sunacak.

5.7 inçlik QHD ekran ile gelecek olan LG G6 Plus’ta Snapdragon 821 işlemci, çift 13MP kameralar, 3.300 mAh batarya ve 6 GB RAM bulunacak. Telefonun bir diğer önemli gelişmesi ise Qi kablosuz şarj özelliği. Kuzey Amerika’da satılan LG G6 modelleri kablosuz şarj özelliğine sahip, G6 Plus’ın bu özelliği ise dünya çapında mı yoksa yalnızca belirli pazarlarda mı olacak kesin değil.

Buna ek olarak yeni yazılım özellikleri hem LG G6 Plus’a hem de LG G6’ya geliyor. (LG her iki modeli aynı anda yazılım güncellemelerine alacaklarını söyledi.)

Mevcut LG G6 modeline güncellemeyle gelecek olan ve LG G6 Plus’da mevcut olacak olan ‘Face Print’ özelliğiyle ise kullanıcılar herhangi bir tuşa basmadan, telefonu yüzlerine tutarak kısa sürede ekran kilidini açabilecekler. LG’nin yüz tanıma işlemini üstlendiği Face Print, GalaxyS8’in kimlik doğrulama yöntemlerinden biri olduğu şeklinde gözüküyor.

LG G6 Plus önce Güney Kore’de satışa sunulacak. LG G6 Plus’ın fiyatı ve çıkış tarihi hakkında herhangi net bir bilgi verilmedi ama Temmuz ayında global pazarda satışa sunulabilir. Ayrıca LG G6 Plus’ın, G6’dan 100 dolar farkla satışa sunulacağı da sızıntılar arasında.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir