LG, amiral gemisi olan G6’yı bu yılın nisan ayında piyasaya sürmüştü. Şimdi ise şirketin, bu cihazın mini versiyonunu piyasaya sürmesi bekleniyor.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Yeni mini modelin LG Q6 olarak gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz mayıs ayında LG, amiral gemisi olan G6’nın mini versiyonunu çıkaracağı gündeme gelmişti.Telefonun mini versiyonunun çıkacağının ip uçlarını ise yaptığı sızıntılarla ün kazanan Evan Blass duyurdu.

Blass, attığı bir tweetle telefonun çıkacağını doğruladı ve LG G6 mini hakkında da bazı ayrıntılar verdi. Yeni telefonun LG Q6 olarak çıkması bekleniyor. LG Q6’nın ekran boyutu, G6’nın ekran boyutuna göre biraz daha küçük olacak, Q6, 5.4 inçlik bir ekran ile geleceği tahmin ediliyor. Ayrıca yeni mini cihazın LG G6’da olduğu gibi 18:9 en-boy oranıyla da karşımıza çıkması bekleniyor.

Ayrıca Q6’yı G6 ile karşılaştırdığımızda, G6 çift kamera düzenlemesine ve 4 GB’lık hafızaya sahipken, Q6 ise yalnızca tek lensli 13 MP bir arka  kamera ile 3 GB’lık RAM’e sahip olması bekleniyor. Cihaz hakkında diğer bilgiler henüz sızdırılmadı, LG’nin G6’da bulunan Snapdragon 821 yonga setini kullanıp kullanmayacağı da henüz belli değil.

LG Q6 hakkında şimdilik sızıntılarla aktarılan bilgiler bu kadar ama ilerleyen zamanlarda Q6 hakkında daha somut bilgilere ulaşılması bekleniyor. Haliyle de  Q6’nın G6’ya oranla daha uygun, düşük fiyata sahip olacağı da kesin.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir