LG, ‘Taimen‘ olarak kodlanan ve Google’ın bir sonraki Pixel cihazının üreticisi olarak HTC‘ nin yerini almaya hazırlanıyor.

9to5Google, Android sorun takip cihazı üzerinden veri buldu. Bir LG çalışanının sorun çıkardığını ve akabinde bir Google çalışanı tarafından hata raporunun LG/Taimen özel kurumuna taşınmasını istedi. Bu durum LG’ nin yeni Taimen cihazının imalatı ve yaratımına derinden bağlı olduğunu gösterebilir.

Ayrıca Android polis editörü David Ruddock, twitter hesabı üzerinden de LG’nin Taimen’ı üreteceğini doğruladı.

Google HTC’den Memnun Değil

9to5Google’ın bu yılın başında yaydığı bir söylentide de, Google’ın bir sonraki telefonunda LG’nin esnek OLED ekranlarına yatırım yapmak istediğini belirtti.

Geçen yıl çok beğenilen Pixel ve Pixel XL, HTC tarafından üretilmişti. Fakat edinilen bilgilere göre Google’ın HTC üretim ölçeğinden memnun olmadığı aktarıldı. Ayrıca Pixel ve Pixel XL’da ciddi nakliye gecikmelerinin yaşandığı, 128 GB’lık Pixel’in de 2 aydır stoklarda olmaması ise büyük sorun çıkardı.

Google LG ile Başarı Yakalayacak mı?

Bir diğer Pixel haberinde ise, Google’ın LG üzerinden bu yıl üç yeni cihaz çıkaracağı düşünülüyordu. Fakat Android editörü Ruddock, bu üç cihazdan birinin hurdaya çıkarıldığını açıkladı. O yüzden bu sene de yine 2 ayrı modelin piyasaya sunulması bekleniyor.Geliştirilen diğer Pixel modelinin kod adının ise ‘walleye’ olacağı bildirildi. Walleye kod adı ile çıkması beklenen küçük telefonun 5 inçlik bir ekrana sahip olması bekleniyor. LG’nin üreteceği düşünülen büyük telefon Taimen’ın boyutu hakkında net bir bilgi olmasa da Galaxy S8 veya LG G6 gibi dik bir açıyla gelmesi bekleniyor.

Şimdilik cihazlar hakkında verilen bilgiler bu kadar.Yakın zamanda daha fazla bilginin ve gelişmenin aktarılacağı açıklandı. Google her sene başka  firmalarla anlaşmaya varıyor,bu sene LG ile anlaşmasında bir başarı yakalaması ise merak konusu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir