LGS 1.nakil başvuru ekranı nerede, detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. LGS’de tercihler yapıldı ve tercih sonuçları açıklandı. Bunun ardından öğrenciler yerleşmek için nakil başvurusu yapacaklar. Yerleştiği okulu değiştirmek isteyenler ve hiçbir okula yerleşemeyenler muhtemelen bu işlemi yapacaklar. Bizde sizler için LGS nakil başvurusu nasıl yapılır, bunu hazırladık.

Birinci nakil işlemleri 10-14 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak. Tercih işlemleri, E-Okul üzerinden yapılacak.

LGS Nakil Başvurusu Detaylı Bilgi

LGS 1. nakil başvuruları 10 tarihinde başlayacak ve 14 Ağustos’a kadar devam edecek olup, okulunu beğenmeyenler veya yerleşemeyenler için fırsat olacak. Tabi bu 14 Ağustos’a kadar olacak.

Bu dönemde tercihler, öğrenciler ve veliler eokul.meb.gov.tr adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu aracılığıyla yapabilecekler. Tercihler ilgili okula onaylatılacak.

LGS Nakil Başvurusu yapmak için tıklayın.

İlk önce yukarıdaki linke tıklayın ve e-okul sitesine girin. “2020 Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Merkezi,Yerel ve Pansiyonlu Yerleştirme Tercih Başvuru Giriş Ekranı için Tıklayınız” bu kısıma tıklayın.

LGS nakil başvurusu

Buradan yerleşmek istediğiniz alanlardan birini seçin. Örnek olarak biz Merkezi Sınavla Öğrenci Alacak OrtaÖğretim Kurumlarını seçiyoruz. Ortadaki kırmızı alanı.

LGS nakil başvurusu

Buradan tercih ettiğiniz okulu seçin ve Listele deyin.

LGS nakil başvurusu

“Yeşil” olan butona tıklayın.

LGS nakil başvurusu

Listele dediğiniz de o ilçenin okulları sıralanıyor. İstediğiniz okulu Tercihlerinize ekleyin.

LGS nakil başvurusu

Kaydet butonuna tıklayın. Okulunuza onaylatmayı unutmayın. Eğer Yerel Yerleştirme yapmak isterseniz yandaki alana tıklayın.

LGS nakil başvurusu

Buradan da yine il ve ilçeyi seçip, istediğiniz okulu seçebilirsiniz. İşlemleri bitirdikten sonra Yeşil olan Kaydet butonuna tıklamayı unutmayın ve okulunuza onaylatın. Geç Kalmayın.

LGS nakil başvurusu


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!