Binlerce öğrenci bu sorunun cevabını merak ediyor. LGS sonuçları ne zaman belli olacak, ne zaman açıklanacak? LGS sonucu nereden öğrenilir? MEB LGS sonuçları öğrenme ekranı! Milyonlarca öğrencinin girdiği LGS sınavının sonuçları geri sayım başladı.

Okul tercihi yapmak üzere sonuçları bekleyen öğrenciler, LGS sonuçları ne zaman belli olacak ve LGS sınav sonucu ne zaman açıklanacak diye merak ediyor. Lise adaylarının araştırma konuları arasında Liselere Geçiş Sistemi Sınavı LGS sonucu nereden öğrenilir? İşte LGS sonuç ekranı – MEB LGS sonuçları öğrenme ekranı!

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında düzenlenen LGS sınavı sonuçları önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Sınava giren adaylar, okul tercihlerini yapmak üzere sınav sonuçlarını bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS sonuçları ne zaman belli olacak, ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi. LGS sonucu nereden öğrenilir diye araştıran adaylar için de LGS sonuç ekranı oluşturuldu. İşte LGS sonuç tarihi ve MEB LGS sonuçları öğrenme ekranı!

LGS BOŞ KONTENJAN İÇİN TIKLAYIN!!!

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

lgs sonuclari sorgulama ekrani

Adaylar, giriş bilgileriyle meb.gov.tr sisteme giriş yapacak ve LGS sonuçlarına erişebilecek.

LGS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

LGS SONUCLARI SORGULAMA EKRANI 2022

LGS sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesi olan meb.gov.tr‘den erişebilecek. Bu arada adaylara ayrıca bir sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. Sonuç ekranına erişebilmek için Milli Eğitim Bakanlığı sistemine kayıtlı bilgilerle sisteme giriş yapılacak.

MEB LGS SONUÇLARI ÖĞRENME EKRANI

LGS sınav sonuçları nereden öğrenilir?

Liselere Geçiş Sistemi sınavı sonuçları  https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Diğer yandan ise öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

30 Haziran’da sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından tercih kılavuzu yayınlanacak. Liselere Geçiş Sistemi kapsamında okul tercihleri alınacak. Öğrenciler; Merkezi Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullar, Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar olmak üzere 3 grupta tercih yapacak.

LGS sonuç ne zaman açıklanacak?

2023 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

SONUÇ TARİHİ BELLİ OLDU

Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS NASIL PUAN HESAPLANACAK?

Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

LGS KAÇ TERCİH HAKKI VAR?

Öğrencilerin bu üç alanda toplan 20 okul tercih etme hakkı bulunacak. Öğrenciler yerel tercih listesini de mutlaka hazırlamak zorunda olacak. Yerel tercih yapmayanlar için LGS puanıyla alan okulların ekranı açılmayacak.

İlk üç okul, yeşil renkle gösterilen kendi kayıt alanınızdan, iki okul, mavi renkle gösterilen komşu kayıt alanından veya kırmızı renkle gösterilen diğer kayıt alanlarından seçilecek. Ayrıca aynı okul türünden en fazla üç okul tercihi yapılacak. Örneğin; en fazla üç Anadolu Lisesi veya Mesleki Teknik Lise ya da İmam Hatip Lisesi)

LGS sınav sonuçları 2023 ne zaman açıklanacak?

Sınava giren 8. sınıf öğrencileri, sorulara ve cevap anahtarlarına “meb.gov.tr” adresinden ulaşabilecek. 2023 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB LGS tercih sonuçları nereden bakılır?

Nakil tercih sonuçları meb.gov.tr internet adresinde duyurulacak.

LGS puanımı nasıl öğrenebilirim 2023?

İşte 2023 LGS sonuç sayfası… LGS sınav sonuçları http://sonuc.meb.gov.tr/ adresi üzerinden öğreniliyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER