Linkedin hesap silme işleminde ilk olarak profil resminiz > Ayarlar > Hesap tercihleri’ne dokunun. Hesap yönetimi altından Hesabı kapat’a dokunun. Hesabınızı kapatma işlemine devam etmek için Devam et’e dokunun. Hesabınızı kapatma nedenine, ardından İleri’ye dokunun. Hesap şifrenizi girin ve Bitti’ye dokunun.

Hayatımıza girdiğinde pek kimsenin kullanmadığı ve hatta “gereksiz” olarak gördüğü Linkedin, günümüzde, profesyonel iş ortaklığı veya resmi kurumların iş alımlarında, en çok başvurulan sosyal platform haline gelmiştir.

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir ?

linkedin hesap silme

Linkedin hesap silme, öncelikle profilinizi kalıcı olarak silmenize ve daha önceki iş ortaklarınızın veya yeni iş arayanların, sizin profilinize artık erişemeyeceği anlamına gelir.

Bu yüzden eğer emin değilseniz, Linkedin hesabınızı dondurabilir veya silmekten vazgeçebilirsiniz. Eğer hala silmek istiyorsanız; işte adımlar:

1.Adım: Linkedin web sitesine tıklayınız.

2.Adım: Sayfanın üst kısmında yer alan Ben simgesine tıklayınız.

3.Adım: Açılan sayfadaki “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesini tıklayınız.

4.Adım: Burada yer alana Hesap sekmesinin hemen altında bulunan Hesap Yönetimi kısmını tıklayınız.

5.Adım: “Linkedin Hesabınızı Kapatma” kısmından yer alan “Değiştir” sekmesine tıklayınız.

6.Adım: Burada sizden hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair geçerli bir nedeni tıklamanızı ya da boşluktaki kısma bu nedenlerden biri değilse hangi neden olduğunu girmenizi isteyecek. Herhangi bir nedeni tıklayarak İleri tuşuna basınız.

7.Adım: Hesap şifreniz ve kullanıcı adınız istenecek ve bunları girdikten sonra “Hesabı Kapat” kısmına tıklayınız.

Bu adımdan sonra artık hesabınıza erişemeyecek, herhangi bir değişiklik yapamayacak ve herhangi bir işlem yapamayacaksınız.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 sene önce

Tıktok silme kapatma istiyorum 6 hesabın var