Mayıs 2013’te hayatımıza girdiğinde pek kimsenin kullanmadığı ve hatta “gereksiz” olarak gördüğü Linkedin, günümüzde, profesyonel iş ortaklığı veya resmi kurumların iş alımlarında, en çok başvurulan sosyal platform haline gelmiştir.

Eğer, siz farklı bir Linkedin hesabı açmak ya da Linkedin hesabınızı sonsuza kadar silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. İşte Linkedin hesabınızı silmeniz için takip etmeniz gereken adımlar.

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir ?

Linkedin hesap silme

Linkedin hesap silme, öncelikle profilinizi kalıcı olarak silmenize ve daha önceki iş ortaklarınızın veya yeni iş arayanların, sizin profilinize artık erişemeyeceği anlamına gelir. Bu yüzden eğer emin değilseniz, Linkedin hesabınızı dondurabilir veya silmekten vazgeçebilirsiniz. Eğer hala silmek istiyorsanız; işte adımlar:

1.Adım: Linkedin web sitesine tıklayınız.

2.Adım: Sayfanın üst kısmında yer alan Ben simgesine tıklayınız.

3.Adım: Açılan sayfadaki “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesini tıklayınız.

4.Adım: Burada yer alana Hesap sekmesinin hemen altında bulunan Hesap Yönetimi kısmını tıklayınız.

5.Adım: “Linkedin Hesabınızı Kapatma” kısmıdna yer alan “Değiştir” sekmesine tıklayınız.

6.Adım: Burada sizden hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair geçerli bir nedeni tıklamanızı ya da boşluktaki kısma bu nedenlerden biri değilse hangi neden olduğunu girmenizi isteyecek. Herhangi bir nedeni tıklayarak İleri tuşuna basınız.

7.Adım: Hesap şifreniz ve kullanıcı adınız istenecek ve bunları girdikten sonra “Hesabı Kapat” kısmına tıklayınız.

Bu adımdan sonra artık hesabınıza erişemeyecek, herhangi bir değişiklik yapamayacak ve herhangi bir işlem yapamayacaksınız.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 1 hafta önce

Tıktok silme kapatma istiyorum 6 hesabın var