LGS boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak? Tüm detaylarını derledik. Lise Boş Kontenjan Sorgulama! LGS Taban Puanları bakalım.

1. Tercih yerleştirme sonuçları ardından gündeme gelmesi beklenen boş kontenjan başvurusu ve lise taban puanları araştırılmaya başladı.

Sınav puanıyla bir okula yerleşemeyen öğrenciler, LGS boş kontenjan 2023 ile ek tercihleri değerlendirilecek. 2. Lise tercih dönemi beklenecek. İşte, e-okul ile 2023 LGS boş kontenjan.

LGS 2. TERCİH DÖNEMİ NE ZAMAN?

Lise Bos Kontenjan Sorgulama! LGS Taban Puanlari

Yerleştirmeye esas nakil tercihleri ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme takvimi doğrultusunda 2 (iki) dönem hâlinde alınacak ve yerleştirmeye esas nakil sonuçları her nakil döneminin sonunda, 31 Temmuz 2023 ve 07 Ağustos 2023 tarihlerinde ilan edilecektir.

Lise tercih takvimine göre boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularının Alınması 8-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

LGS BOŞ KONTENJANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tercih sonuçları ardından okullara yerleştirmelerin ardından LGS boş kontenjan ve lise taban puanları bilgisinin MEB tarafından paylaşılması bekleniyor.

Lise Boş Kontenjan ne zaman açıklanacak 2023?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar, 24 Temmuz’da ilan edilecek ve ardından nakil süreci başlayacak.

2023 LGS okul puanları açıklandı mı?

Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu 26 Haziran’da yayımlandı. Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve Meslek Lisesi taban puanları bilgisi MEB kılavuzunda yer aldı

Lise Boş Kontenjan tercihleri nasıl yapılır?

LGS 2. nakil tercihleri https://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılıyor.

Okulda boş kontenjan varsa nakil olur mu?

Bu süreçte özel ortaöğretim kurumlarına kayıt ve nakil işlemleri de yapılabilecek. 4- İstenilen okulda boş kontenjan olmalı mı? Hayır. İstediğiniz lisede boş kontenjan olmasa dahi onu listenize yazabilirsiniz

Boş kontenjan olup olmadığı nasıl anlaşılır?

MEB tarafından yayınlanan takvime göre boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme başvuruları alınacak.

Okulların boş kontenjanları ve taban puanlarını ise e okul sistemine giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.

LGS yedek kontenjan nedir?

Okulun kontenjan olarak belirlediği bir sayı bulunmaktadır. Tercih yapan ve yerleştirilen öğrencilerin belirlenen kontenjanın altında kalması durumunda ise boş kontenjan meydana gelmektedir.

Boş kontenjanlar dikkate alınarak yapılacak olan tercihler de buna göre seçilebilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER