Binlerce öğrenci ve aileleri önümüzdeki dönem okullar ile ilgili araştırmalarını sıklaştırdı. Bu konulardan biride lise kayıtları ne zaman başlayacak? Bilindiği üzere lise sonuçları açıklandı ve kayıt yaptırması kesin olan öğrenciler şimdiden kayıt tarihlerini araştırmaya başladı. Lise kayıtları başladı mı? hemen bakalım.

Lise Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

Lise Kayitlari Ne Zaman Baslayacak

Bilindiği üzere sonuçlar açıklandı. Tercih işlemleri ile birlikte öğrencilerin gideceği okullarda belli oldu. Bu arada 2020 lise kayıt tarihleri ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Bu hususta bir açıklama gelirse haberimizde paylaşacağız.

LGS 2. Nakilleri Ne Zaman Bitecek?

LGS nakil tercihleri hala devam etmektedir. Bu arada LGS 2. tercih sonuçları 17 Ağustos tarihinde açıklandı. Hemen sonrasında 2. nakil başvuruları için süreç başladı. Diğer yandan ise yerleştiği okulu değiştirmek isteyen yada Bir okula yerleşemeyen öğrencilerin 2. nakil başvurularını 21 Ağustos tarihine kadar bitirmeleri gerekmektedir.

Eğitim Öğretim Takvimi Belirlendi

MEB Ziya Selçuk okullar ile ilgili olarak açıklama yaptı,”31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz. 21 Eylül’de yüz yüze eğitim başlayacak. Diğer yandan isteyen özel okullar tabii ki 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek.” açıklamalarında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!