Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamaya göre Liseye geçiş sınavı sonuçları açıklandı. Son dakika açıklamasına göre, 2022 LGS sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. LGS kapsamında geçtiğimiz günlerde uygulanan sınava milyonlarca öğrenci girmişti ve sonuçları merakla bekliyorlardı. Milli Eğitim Bakanlığı çok fazla sonuçları geciktirmedi ve sonuçları açıkladı. Şimdi lise sonuçları nereden bakılır 2022 hemen açıklayalım.

Lise Sonuçlarına Bakma 2022

Lise Sonuclari Nereden Bakilir 2022

 

 

MEB 2022 LGS sonuçları ne zaman açılacak. Yapılan açıklamalarda sınava dair detaylı bilgi ve istatistiksel bilgiler yer verildi.

Lise Sonuçlarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

lise sonuçları nereden bakılır 2020

LGS tercihleri Nasıl yapılacak ve Ne Zaman Yapılabilecek?

LGS tercihleri hakkında biraz daha bilgi vermek istedik. Sınav sonuçlarından sonra sistem nasıl işliyor bilgi verelim.

Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, aynı gün yayımlanacak Kılavuzda belirtilen alanlara uygun tecih işlemlerine başlayacak. Tercih klavuzuna göre işlemlerini yapabilecek.

Tercih kılavuzunda belirtilmiş tarihler arasında öğrenci ve velisi https://eokul.meb.gov.tr internet sitesinden veya okullardan yapabilecekler. Bu tercihler müdürlüklere mutlaka onaylatılmalıdır. Yine daha detaylı bilgiyi https://e-okul.meb.gov.tr/logineOkul.aspx adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER