• Ana Sayfa
  • Oyun
  • LOL Oyuncularının Yeni Kabusu %99,4 Seçim Yasaklama Oranı ile Efendisiz Suikastçı Akali

Geçtiğimiz 3 hafta içerisinde %99,4 seçim yasaklama oranı ile kendini gösteren Akali vadiyi kasıp kavurmaya devam ediyor. Aldığı güçlendirmelerle birlikte profesyonel arena ve mücadeleci oyuncularının yeni tercihi Akali.

LOL Oyuncularının Yeni Kabusu %99,4 Seçim Yasaklama Oranı ile Efendisiz Suikastçı Akali

Efendisiz Suikastçı profesyonel arenada 167 kez yasaklanırken sadece 9 defa seçildi. Türkiye liginde ise kendisine iki defa yer buldu fakat bu iki karşılaşmayı da kaybetti.

LOL Oyuncularının Yeni Kabusu %99,4 seçim yasaklama oranı ile Efendisiz Suikastçı Akali

Akali kendisine has oyun kurma yeteneklerine sahip bir şampiyon olarak vadide  boy gösteriyor. Profesyonel arenalar için her zaman tartışmalı bir seçim olan Akali aldığı güçlendirmelerle birlikte kendisini ‘’kesin banlanması gereken şampiyonalar’’ listesine eklemiş bulunmakta.

Vaziyet böyle olunca sihirdarların aklında “Peki biz Akalinin bu güçlü haliyle nasıl mücadele edebiliriz ?” sorusu canlanıyor.

Akali genel olarak hasar kaynağı  tek olan şampiyonalara karşı güçlü bir şampiyon. Bu yüzden akali seçimine yapılacak en mantıklı karşı-seçim Malzahar,Annie,Heimerdinger gibi hasar kaynağı geniş olan şampiyonlardır. Akali koridor oyunu esnasında vur-geri çekil mantığıyla oynanan bir şampiyondur. Akalinin ani hasar potansiyeli yüksek olduğu için Akaliye karşı koridorda düşük canla beklemek pek mantıklı bir seçenek olmayacaktır.

LOL Oyuncularının Yeni Kabusu %99,4 seçim yasaklama oranı ile Efendisiz Suikastçı Akali

Akaliye karşı güçlü olan şampiyonalar

Taliyah, Aurelion Sol, Heimerdinger, Wukong, Annie, Sett, Katarina, Qiyana, Diana

Akaliye karşı zayıf olan şampiyonalar

Yasuo, Karthus, Teemo, Nidalee, Galio, Ezreal


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Nehirsimsk 2 sene önce

Çok faydalı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.