Çin sağlık yetkililerin açıkladığı sayıya göre, çarşamba gününden bu yana ölümlerin hızla arttığını, 9692 kişinin hastalığa yakalandığını, 81 kişinin de hayatını kaybettiğini açıkladılar.

Dünya sağlık örgütü korona virüsü için uluslararası acil durumu ilan etmesinden sonra bile, ölenlerin sayısı ciddi şekilde artmış durumda. Dünya sağlık örgütü açıklamasında, korona virüsü dünya küresel bazda insanların sağlığını ciddi şekilde tehdit eden bir durumdur. Çin dışında herhangi bir ölüm meydana gelmedi, ancak virüs Çin’in dışında bir çok ülkeye yayıldı.

Vakaların çoğu Çin’in Hubei eyaletinde görülmektedir. Asıl merkez üssü ise yine Çin’in Wuhan eyaletidir. Bu virüs olağanüstü bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır ve aynı zamanlı bir müdahale gerektirmektedir.

ABD’de görülen vaka nedeni ile ABD başta olmak üzere bir çok ülke Çin’e gitmeyin çağrısında bulundu. ABD American Airlines için çalışan pilotlar şirkete dava açtı, hava yolu şirketinin Çin’e olan uçuşlarının derhal askıya alınmasını istediklerini belirttiler. Tabi uçuşların durdurulmasına British Airways, Air France, Almanya’nın Lufthansa ve Virgin Atlantic dahil oldu.

Maskeler Bitti! Koronavirüs Salgını Tahmin Edilemeyecek Hızda Büyüyor!

Ülkeler Vatandaşlarını Getirmek İçin Yollar Arıyor

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere çoğu ülkeler vatandaşları geri getirmek için çözüm yolları aramakta. Bazı ülkeler uçak kiralayarak vatandaşlarını geri getirmenin planlarını yaparken, bizim ülkemiz ise kendimize ait olan Koca  Yusuf ile vatandaşlarımızı geri getirecek.

Birçok Ülke Çin’e Karşı (Virüse Karşı) Çözüm Yolu Arıyor

Rusya Başbakanı Mikhail Mishustin Çin ile olan sınırın geçici olarak kapatılmasını emreden acil bir kararname çıkardı. Buda yaklaşık olarak 4.200 km uzunluğundaydı.

Genel olarak ise ülkeler uçuşların iptali, sınırların kapatılması gibi önlemler almaya çalışıyor.

Korona Virüsü Neden Endişelendiriyor

Korona virüsü, 2002 ve 2003’te Çin ve Hong Kong’da yaklaşık olarak 650 kişiyi öldüren SARS ile benzerliği ile acil duruma neden oldu.

Yeni virüsün bir ile 14 günlük kuluçka döneminde, muhtemelen enfekte olmuş bir kişi semptom göstermeden önce yayılabileceğine inanılmaktadır. Şu ana kadar, korona virüsü çok aşırı tehlikeli görünmese de çok vakanın olması, dünya geneline yayılması ve gittikçe artan ölümler nedeni ile insanları aşırı derecede tedirgin etmektedir.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://news.sky.com/story/coronavirus-deaths-rise-sharply-as-global-emergency-is-declared-11922226
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!