Masterchef Emir, TV 8 yemek yarışma programında 16 kişilik ana kadro içinde yer alan yarışmacılarında biri oldu. Masterchef Emir Elidemir, ilk yaptığı hamburger, ketçap ve mayonez yemeği ile akıllara kazandı ve şefleri etkilemeyi başardı. Ayrıca ilk yemekte 3 tava ile çalışması ile de yarışmaya çok iddialı bir şekilde başlamış oldu. Masterchef Emir, yarışmaya katılmadan önce Cunda Otel’in mutfak şefliğini yapmaktaydı. Herkesin merak ettiği, Masterchef Emir kimdir? Nereli, kaç yaşında, kime benziyor hepsine bakalım.

Masterchef Emir Kimdir?

Masterchef Emir Kimdir

31 Ağustos 1994 yılında dünyaya geldi. Elidemir, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan hemen sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne girdi. Bu dönemde okul eğitimi boyunca  Hollanda, Fransa ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Amsterdam şehrinde Moshik, Lyon şehrinde Les Trois Domes, Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle 3 farklı staj yaparak kendini geliştirme fırsatı bulmuştur.

Diğer yandan ise 2018 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra New York’ta, Benno Restarant’ta 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalıştı, daha sonra Türkiye’ye geri döndü. İstanbulda ki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlendi. Masterchef yemek programına katılabilmek için görevinden istifa etti.

Son olarak ise Masterchef emir kime benziyor twitter sosyal mecrasında baya bir konuşuldu. Çok farklı kişilere benzeten de var, yüz kısmı filmdeki bir aktöre benzeten de var, değişik söylentiler var, sizce kime benziyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!