Öğrencilere Müjde : Matematik Problemlerini Çözen Site !

0
305

Yıllardır aradığımız ve bir türlü doğruluğundan emin olamadığımız matematik problemlerini çözen siteleri veya uygulamaları kullandık ve çoğu, en zor zamanlarımızda yani sınav anında imdadımıza yetişti.

Ancak bu site, daha önce kullanılan bütün sistemleri alt üst ediyor. Matematik ile ilgili her türlü problemin düşünüldüğü, ayrıntılı bir klavye girişinin bulunduğu ve logaritma, trigonometri, integral gibi matematiğin korkulu rüyalarını tek bir hamle ile çözebildiği bir sistemden bahsediyoruz.

MathWay

Matematik-Problemlerini-Çözen-Site

Açılışta sizi dev bir matematik klavyesi ve veri girişi sağlayacağınız bir ekran bulunuyor. Her türlü matematik işlemlerinin bulunduğu klavyede, işlem yapmak çok kolay. Örneğin, çarpanlara ayırmada herhangi bir problem yazdığınızda (x2-9) yazdığınızda, bunun x üzeri iki, olduğunu ve bir çarpanlara ayırma problemi olduğunu anlayıp, ona göre soruyu cevaplıyor.

Matematik-Problemlerini-Çözen-Site

Klavyede, logaritma, integral, çarpanlara ayırma ve trigonometri işlemleri bulunuyor. Dahası, istediğiniz bir problemi bulamadığınızda ayrı olarak bir kategori bölümü bulunuyor.

Matematik-Problemlerini-Çözen-Site

Anasayfada, en üst, sol köşede bulunan Algebra butonuna tıklayarak, matematiği zorluk derecesine kadar ayarlayabilir, geometri işlemlerini bile kolayca çözebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde, örnek olarak kolay bir çarpanlara ayırma problemini yazdık. Önce sistem problemin, türünü arka planda ayarlayıp, size Google yapay zeka sistemi gibi, ” bunu mu demek istediniz ” şeklinde probleme yönelik sorular soruyor.

Bunun amacı, problemi daha doğru bir şekilde anlayıp, en doğru çözümü size sunmaktır.

Şuan için Matematik Problemlerini Çözen Site olarak, en iyi website MathWay olarak görünüyor.

 

 

 

Matematik-Problemlerini-Çözen-Site

Sizde kolay bir şekilde matematik problemlerinizi çözmek için, buraya tıklayıp, ilgili siteye gidebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir