AÖL sınav giriş ekranının erişime açılması ile başladı. MEB tarafından yapılan duyuruda bugün itibarıyla başlayacak olan sınavlara 1 Mart tarihine kadar katılım sağlanabileceği ifade edilirken binlerce açık öğretim öğrencisi “AÖL sınav girişi nasıl yapılır, sınavlar ne zaman sona erecek?” sorularına ait yanıtı araştırmaya başladı. Diğer yandan sınav girişinde yaşanan bir aksaklık nedeniyle “AÖL sınav girişi yapamıyorum” şeklinde özellikle sosyal medya üzerinden paylaşımlar hız kazandı.

MEB ile AÖL Açık Lise sınav giriş ekranı nasıl açılır? 2021 AÖL online sınav giriş ekranı!

AÖL sınav giriş ekranı bugün itibarıyla Açıköğretim üzerinden lise eğitimi alan binlerce öğrencinin erişimine açıldı. 25 Şubat yani bugün başlayan sınavlarla beraber öğrenciler her ders için çoktan seçmeli 20 soruyu cevaplayacak.

Bu noktada “AÖL sınav girişi nasıl yapılır, sınavlar ne zaman sona eriyor?” soruları yanıt aramaya başladı. Bakan Selçuk konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 1. Döneme ait sınavların ardından 25 şubat itibarıyla ise AÖL sınav giriş ekranının ikinci dönem sınavları için açılacağını ifade etti.

AÖL SINAV GİRİŞ EKRANI ERİŞİME AÇILDI!

Açıköğretim kurumları 1. Dönem sınavları koronavirüs salgınına tedbiren ertelenme kararı alınan sınavlar arasında yerini almıştı. Bu kapsamda MEB tarafından yapılan açıklama ile AÖL sınav giriş ekranı bugün binlerce öğrencinin erişimine açıldı. Online sistem üzerinden gerçekleşecek olan sınavlar 1 Mart tarihinde ise sona erecek.

AÖL SINAV GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL SINAV TARİHLERİ 2021/1. DÖNEM

Açık öğretim kurumları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavları için online sınav sistemi 25.02.2021 (saat 09.30’dan) – 01.03.2021 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında açılacaktır.

AÖL SINAVLARI NASIL YAPILACAK?

Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır. Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir.

MEB Acikladi! Lise Ogrencileri Uzaktan Egitim Gorebilecek! Yalniz Bir Sartla


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER