Milyonlarca öğrenci bu açıklamayı merak ediyor. LGS nakil tercih işlemleri devam ediyor. Bilindiği üzere nakil başvuruları 2 dönem şeklinde oluyor. Bu arada LGS 2. tercih başvuruları 17 Ağustos tarihinde açıklandı. Diğer yandan ise LGS 3. tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, öğrencilerin gözü kulağı burada detaylarına bakalım.

Bilindiği üzere LGS döneminde tercih her yıl artarak devam ederdi, bu kez ise heyecan tavan yaptı. LGS’de nakil hala devam etmektedir. Öğrenciler merakla diğer tercih sonucunu beklemeye başladı. LGS 3.tercih sonuçları ne zaman açıklanacağı duyuruldu, haberimizde tarihe bakalım.

LGS 2. Nakil Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LGS 3. Tercih Sonuclari Ne Zaman Aciklanacak

LGS 2. nakil sonuçları 24 Ağustos tarihinde herkesin erişiminde olacak. Öğrencilerin yerleştirme sonuçlarını resmi http://www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

Bu sonuç açıklandığında öğrenciler kaydının yapıldığı okul bilgilerini görecektir. Bu arada SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığıyla yerleştirme sonuçları gönderilecektir.

24 ile 26 Ağustos 2020 tarihlerinde boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları açık liseler ile mülakat ve yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Son olarak örgün resmi ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptıran öğrencilerden, öğrenimlerine yatılı olarak devam etmek isteyenler, pansiyonlu okullarda doğrudan okul müdürlüğüne ve pansiyonu bulunmayan okullarda ise İl/İlçe Yatılılık ve Bursluluk Komisyonlarına belgeleri ile birlikte 26 ile 27 Ağustos 2020 tarihlerinde arasında saat 17.00’ye kadar müracaat edebilecekler.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER