• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • MEB’den Çarpıcı Uzaktan Eğitim Açıklaması: Hiçbir Şekilde Sınav Yapılmayacak

Bilindiği üzere çoğu sınıflar yüz yüze eğitime geçmişti fakat ara tatil zamanında koronavirüs artışa geçince alınan kararla birlikte okullar tekrar uzaktan eğitime geçti. Bu arada okulların ara tatili sona erdi. Öğrenciler uzaktan eğitim yolu ile eğitimlerine kaldıkları yerden devam edecekler.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin bir haftalık ara tatilin ardından yeniden uzaktan eğitim yolu ile ders yaptığını ifade ederek, “Okullarda buluşacağımız günlerimiz olacak eskisi gibi, özlediğimiz her şeye yeniden kavuşacağız” açıklamasını yaptı.

MEB’den Çarpıcı Uzaktan Eğitim Açıklaması: Hiçbir Şekilde Sınav Yapılmayacak

son dakika ziya selcuk

4 Ocak tarihine kadar yüz yüze yada uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacak. Yani bu tarihten sonra sınavların okul ortamında yüz yüze yapılması hedefleniyor.

Diğer yandan ise 4 Ocak’tan sonra ölçme ve değerlendirme faaliyetleri ile ilgili hususlar salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilecek.

İlk Hafta Ders Programı

Ara tatilin bitmesi ile birlikte MEB ilk hafta programının listesi yayınlandı. MEB, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile ara tatil sonrası yeniden başlayan uzaktan eğitimin ilk hafta programını detaylı bir şekilde paylaştı.

MEB paylaşımında, ”Ara tatil bitti, uzaktan eğitim kaldığı yerden devam ediyor. TRT EBA’da yeni haftanın programı hazır. İlkokul, ortaokul ve lise kanalları yine dopdolu. İşte, 23-27 Kasım haftasının akışı” diye haftanın programını paylaştı.

EBA İlkokul Ders Programı

EBA Ortaokul Ders Programı

EBA Lise Ders Programı

Uzaktan Eğitim Başlıyor

Covid-19 salgını önlemleri kapsamında yüz yüze eğitime yıl sonuna kadar ara verildi. Bu sebeple 4 Ocak tarihine kadar uzaktan eğitim yapılacak.

Bu süreçte eğitim öğretim, ana noktaları TRT EBA kanalları olmak üzere, EBA internet platformu, canlı sınıf uygulamaları, basılı ve dijital yardımcı kaynaklarla yürütülecek.

Uzaktan eğitim sürecinde haftalık ders programları, okul yönetimlerinin koordinesinde öğretmenler tarafından öğrenciler ve velilerle paylaşılacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!