• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • MEB’den Çok Önemli Bir Adım Geldi! Veliler Bu Haber Sizi Yakından İlgilendiriyor!

Son dakika haberine göre MEB Pandemi Döneminde Veli Eğitimi kapsamında 15 programdan oluşan yeni bir paket hazırlandı.

Eğitim paketi, salgın döneminde çocukla iletişim, öz bakım becerileri, evde eğitici oyun etkinlikleri, sağlıklı beslenme, verimli ders çalışma teknikleri, öğretmenle iletişim, sosyal etkileşim, zaman yönetimi, aile içi iletişim, eğitim okur yazarlığı, EBA okur yazarlığı ve din eğitimi gibi başlıklardan oluşuyor. Bu arada veli eğitiminde ilk dersi yarın Bakan Ziya Selçuk verecek.

MEB’den Çok Önemli Bir Adım Geldi! Veliler Bu Haber Sizi Yakından İlgilendiriyor!

Yasam Boyu Ogrenme

MEB, Covid-19 salgını döneminde velileri desteklemek, karşılaşabilecekleri olası sorunlarla mücadele güçlerini artırabilmek için sağlık, zaman yönetimi,  iletişim ve rehberlik konularında 15 ayrı eğitim programı hazırladı.

Bakanlık, salgın döneminde uzaktan eğitim yolculuğunda öğrenciye bilen, yönlendiren ve tamamlayıcı bir unsur olan velilerin beklentileri ve isteklerini dikkate alarak yeni bir uygulamayı hayata geçirecek.

Diğer yandan ise bu kapsamda, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce velileri desteklemek, karşılaşabilecekleri olası sorunlarla mücadele güçlerini artırabilmek için sağlık, iletişim, zaman yönetimi ve rehberlik konularında 15 ayrı kurs programı düzenlendi.

Halk eğitim merkezlerinde açılacak “Pandemi Döneminde Veli Eğitimi“ne yönelik kurslara, veliler başvuru yaparak devam edebilecek. Bu arada Veli eğitiminde ilk dersi yarın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verecek.

Yaşam Boyu Öğrenme

MEB'den Cok Onemli Bir Adim Geldi

Kurs programlarıyla, salgın döneminde velilerde yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturma, zamanı iyi kullanma ve yönetme, sağlıklı olmayı teşvik edecek ve sürdürecek şekilde bilgiye erişme, aile içindeki iletişimin şeklini ve yönünü belirleme konularında farkındalık oluşturmak hedefleniyor.

Pakette bulunan 14 yaygın eğitim programı yeni hazırlandı. Ayrıca salgın döneminde hijyen kuralları, kurs programı güncellenerek pakete eklendi. Dahası velilerin kurs programlarına etkin katılımını sağlayabilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER