Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dün itibarıyla yardımcı kaynakların da tüm illere gönderilmeye başlandığını belirterek, ders kitaplarının yanında, yardımcı kaynakların da öğrencilerin kullanımına hazır şekilde ücretsiz olarak teslim edileceğini söyledi.

Bakan Özer Duyurdu! Yardımcı Kaynaklar da Öğrencilerimize Ücretsiz Teslim Edilecek

Milli Egitim Bakani Ozer Duyurdu

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Valiliği ziyaret etti.

Valilik Şeref Defterini imzalayan Özer, ardından İl Milli Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Özer, Sakarya’daki eğitim durumunu ayrıntılı şekilde ele aldıklarını söyledi.

“2022 yılı sonunda güçlendirme yapılacak hiçbir okul kalmayacak”

Bu yatırımların, önemli bir kısmının güçlendirme çalışmalarıyla ilgili olduğunu aktaran Özer, “Biliyorsunuz tüm Türkiye’de, sadece Sakarya’da değil, okullarımızın depremde en güvenli ortamlar olması için hem güçlendirme çalışmaları yapıyoruz hızlı bir şekilde hem de yıkılması gereken okulları yıkıp hızlı bir şekilde yerine yeni okulları inşa ediyoruz.

Bu kapsamda inşallah, Sakarya’da 101 okulla başlamışız güçlendirmeye, 2022 yılı sonunda güçlendirme yapılacak hiçbir okul kalmayacak. Bu süreci tamamlamış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Özer, Sakarya’nın ihtiyaçlarının giderilmesi için 7 ilkokul ve 5 yeni ortaokul yapma kararı aldıklarını belirterek, tüm illerde doğal gaz dönüşümü yapılmayan hiçbir okul bırakmamak istediklerini, 2022-2023 eğitim öğretim yılına tüm dönüşümler tamamlanmış olarak başlangıç yapmak istediklerini vurguladı.

Sakarya’nın bu bağlamda çok başarılı şekilde bu süreçleri yönettiğine dikkati çeken Özer, Sakarya’da şu an itibarıyla doğal gaza erişim olup ve dönüşümü yapılmayan hiçbir okulun kalmadığını dile getirdi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER