Memur ve emekli maaş zammı beklenen gün geldi. 3 Ocak Pazartesi açıklanacak Aralık ayı enflasyon rakamına göre 2022 emekli ve memur maaş zammı netleşecek.

2022 Yılı İlk Toplantı Gözler Kabine Toplantısında! Emekli ve Memur Maaş Zammı

Erdogan Kabine Toplantisi aciklama

Emekli ve memur maaş zamlarıyla ilgili bir yandan gözler bir yandan Aralık ayı enflasyon rakamlarına çevrilirken; diğer yandan alınacak kararın açıklanmasının beklendiği 2022’nin ilk Kabine Toplantısı’na çevrildi.

“Kabine Toplantısı ne zaman?” sorusunun yanıtı merak edilirken, Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda kamu çalışanları ve emeklilerin maaş düzenlemesinin masada olması bekleniyor.

Kritik toplantının tarihi hakkında henüz bir açıklama gelmezken, 3 Ocak’ta yapılacağı tahmin ediliyor.

10 Ay Sonra ilk kez Koronadan Olum Olmadi

Kabine, son olarak 20 Aralık tarihinde bir araya gelmişti. Kabine Toplantıları rutin olarak 2 hafta ara ile gerçekleştiriliyor. Bu bilgilere göre bir sonraki toplantının önümüzdeki hafta 3 Ocak tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana gündem maddesi ekonomi olan toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, TL mevduatları için yeni bir düzenleme getirdiklerini belirterek, “İnsanlarımızın bankadaki TL varlığını, mevduat kazancı kur artışından yüksekse bu getiriyi elde edecek. Kur getirisi mevduat kazancının üstünde ise aradaki fark doğrudan vatandaşımıza ödenecek bu kazanç stopaj vergisinden muaf tutulacak.

Döviz kurundaki dalgalanma sebebiyle fiyat vermekte zorlanan ihracatçı firmalarımıza doğrudan Merkez Bankası aracılığıyla ileri vadeli kur rakamı verilecek” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Erdoğan, memurlara vergi müjdesi vererek, “Bilindiği gibi asgari ücretin gelir ve damga vergisinden muaf olmasını tüm çalışanlarımız için genişletmiştik. Memurlarımızı da bu kapsama dahil ederek fiilen aldıkları ücrete katkı sağlamasını planlıyoruz” dedi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER