Mesut Özil kendi eSpor takımını kuruyor

Ana Sayfa Haber Oyun Mesut Özil kendi eSpor takımını kuruyor
  10Şuan Arsenal’de forma giyen ve kısa süre önce Almanya milli takımını bırakan Türk asıllı yıldız futbolcu bambaşka bir alana yönelerek kendi eSpor takımını kurma kararı aldı.

Kendi kişisel merakıyla da FIFA oynamayı seven Özil, geçtiğimiz yıl FIFA’nın düzenlediği eSpor Dünya Kupası’nın da elçisi olmuştu. Şimdi ise dünyanın dört bir yanından en başarılı FIFA oyuncularının katılacağı bir seçmeyle kendi eSpor takımını oluşturma kararı aldı.

Mesut Özil, geçtiğimiz yılın FIFA eSpor dünya şampiyonu olan Suudi Arabistanlı oyuncu Mosad ‘Msdossary’ Aldossary ile görüşmeler yapıyor. Özil’in farklı alternatifleri de değerlendirdiği biliniyor.

Tıpkı futbol piyasasında olduğu gibi, farklı FIFA oyuncularının da hali hazırda takımları mevcut ve Mesut Özil de bu oyuncuları transfer ederek kendi takımı Team Ozil‘in kadrosunu oluşturmaya çalışıyor.

Mesut Özil’in bu alana duyduğu ilginin sırrı ise bir sürpriz değil. E-Spor takımları bir hayli gündemde ve bu alan erken girenler ciddi gelirler elde etme imkanı yakalıyor.

mesut ozil espor

Önümüzdeki sezonda ise Özil’in takımı Team Ozil, EA FIFA tarafından düzenlenen tüm ulusal ve uluslararası liglerde mücadele etmeyi hedefleyecek. Kısacası FIFA 19 turnuvaları başladığında Mesut Özil’in takımının başarılarını merakla takip ediyor olacağız. Mesut Özil’in, Türkiye’den bir FIFA oyuncusu ile anlaşıp anlaşmayacağı ise şimdilik merak konusu.

[contentcards url=”https://webhakim.com/iste-dogadan-ilham-alinarak-yapilan-7-icat.html” target=”_blank”]

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir