Hava durumuyla ilgili Meteorolojiden son tahminler geldi.

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan kuvvetli fırtına bugün de etkisini gösterecek.

Pek çok il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapılırken; vatandaşların çatı uçması, ağaç devrilmesi ve soba zehirlenmelerine dikkat etmesi istendi. Öte yandan fırtınanın 4 gün daha etkili olması bekleniyor. İşte 3 Nisan hava durumuyla ilgili son tahminler…

Meteoroloji Uyardı! Fırtına 4 Gün Daha Devam Edecek!

 

Son Dakika: Meteorolojiden kuvvetli fırtına uyarısı geldi. 3 Nisan hava durumuyla ilgili son tahminlerini yayınlayan Meteoroloji, fırtınanın 4 gün daha etkisini sürdüreceğini açıkladı.

Yapılan açıklamada “Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden; kuvvetli rüzgarla birlikte ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

FIRTINA 4 GÜN DAHA SÜRECEK

Meteorolojinin 5 günlük haritalı raporuna göre hayatı olumsuz etkileyen kuvvetli fırtınanın 4 gün daha süreceği tahmin ediliyor.

3 NİSAN (BUGÜN) HAVA DURUMU!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara ve Batı Karadeniz ile İzmir, Manisa, Çankırı ve Samsun çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Marmara, Ege, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER