Office 2019 Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri Nelerdir?

Ana Sayfa Haber Yazılım Office 2019 Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri Nelerdir?
  Microsoft Office 2019 nedir?

Microsoft Office 2019

Microsoft Office 2019, Microsoft Office Paketi’nin sonraki sürümüdür . Merakla beklenen yeni Office paketi 2018 sonlarında piyasaya sürülecek. Word, Excel, Outlook ve PowerPoint’in yanı sıra Skype for Business, SharePoint ve Exchange gibi hizmetler de dahil olmak üzere önceki paketlerde (Office 2016 ve Office 2013) bulunan uygulamaları içerecektir.

Office 2019 Gereksinimleri

Yeni paketi yüklemek için Windows 10’a ihtiyacınız olacak. Bunun nedeni ise Windows 10’daki güncelleme mantığının Office için de geçerli olmasıdır. Windows 8 ve Windows 7 kullanıcıları, Office 2019 sürümünü kullanamayacaklar. Belki de Microsoft, bu hamle ile Windows 10’a geçen cihaz sayısını artırmayı hedefliyordur.

Ayrıca Microsoft’un eski Office sürümlerine verdiği güncelleme desteğini de kesmesi bekleniyor.

Microsoft ayrıca, Office 2019’u beş yıl süreyle destekleyeceklerini ve bundan sonra yaklaşık iki yıl boyunca genişletilmiş destek sunacaklarını söylüyor. Bu durum Microsoft aracılığı ile satın alacağınız Office 2019 sürümünü 2025 yılına kadar sıkıntısız kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Office 2019 ve Office 365 karşılaştırması

Microsoft Office 2019

Microsoft, Office 2019’un “kalıcı” olacağını açıkça belirtmiştir. Bu, Office 365’ten farklı olarak, Office paketini satın alıp ona sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Kullanmak için aylık bir abonelik ödemek zorunda kalmazsınız (Office 365’te olduğu gibi).

Microsoft’un bunu yapmasının sebebi, çoğu kullanıcının bulut sistemini kullanmak istemediğini (belki de bulut sistemine güvenmediğini) ve işlerini çevrimdışı şekilde kendi makinelerinde yapmak istediklerini düşünüyor.

Bulut sistemini kullanmak istememenin yanı sıra çoğu kullanıcı bir bilgisayar yazılımına aylık abonelik sistemi ile sahip olmayı istemeyebilir.

Şu anda bir Office 365 kullanıcısıysanız, Office 2019’u satın almak için bir neden yok. Çünkü her iki yazılımda da aynı özellikler sunuluyor. Tabi ki, aboneliğinizi iptal etmek ve tüm işinizi çevrimdışı duruma getirmek istemediğiniz sürece. Yine de yapmaya karar verirseniz, isterseniz, OneDrive, Google Drive ve Dropbox gibi seçenekleri kullanarak dosyalarınızı yine de buluta kaydetmeye devam edebilirsiniz. Bunu yaparken, Office 365 için ödediğiniz aylık abonelik ücretinden kurtulabilirsiniz.

Microsoft Office 2019 Yeni özellikler

  • Microsoft, yeni özelliklerin tam listesini yayınlamış değil. Sadece birkaç özellik kesin şekilde bilinmektedir.
  • Microsoft Office 2019, basınç duyarlılığı gibi yeni ve gelişmiş mürekkep özelliklerine sahip olacak.
  • PowerPoint 2019, Morph ve Zoom gibi yeni görselleştirme özelliklerine sahip olacak.
  • Excel 2019, veri analizini daha güçlü hale getirmek için yeni formüller ve grafiklere sahip olacak.
  • Exchange, SharePoint ve Skype for Business’a yönelik geliştirmeler, kullanılabilirlik seviyesini, işlevselliği ve güvenliği artıracak güncellemeler ile gelecektir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir