Microsoft Office’in dünya çapında yaklaşık 1.2 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. Bu kullanıcıların 400 milyonu ise Windows 10 kullanıyor. Bu kişilerin önemli bir yüzdesinin Microsoft Office’i ücretsiz kullanacağını düşünüyorsanız, Microsoft, bu amaca ulaşmanıza yardımcı olmak için birçok boşluk yarattı. Bu makalemizde size Microsoft Office ücretsiz indir olarak kullanabileceğiniz altı yöntemden bahsedeceğiz.

1. Ücretsiz Office Online Uygulamaları (eski adıyla Office Web Apps)

Microsoft Office ücretsiz indir

Bir Microsoft hesabınız varsa (bunu oluşturmak kolay ve ücretsizdir), popüler ofis programlarından herhangi birine ücretsiz erişebilirsiniz. Hesabınız size Word, Calendar, PowerPoint, OneNote, Excel ve diğerlerine ücretsiz erişmenizi sağlar.

Microsoft’un ücretsiz Office Online uygulamalarına ek olarak, hesabınız size niş uygulamalara erişmenizi de sağlar. Belgeleri Docs.com’a yükleyip paylaşabilir, kişileri saklayabilir ve onlara Skype’da erişebilirsiniz, Sway’de etkileşimli raporlar veya sunular oluşturabilirsiniz.

Bulut depolama için OneDrive’a erişmenize rağmen,sınırlıdır. Tam erişime sadece abonelikle izin verilir. Ayrıca hesabınızla ile, iOS ve Android gibi mobil platformlarda Office uygulamalarını indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Office Online ücretsiz ancak sınırlıdır – yalnızca temel işlevleri kullanabilirsiniz. Office 365’te bulacağınız gibi gelişmiş özellikler, kullanıcılar tarafından erişilebilir değildir. Ayrıca, Office Online yalnızca çevrimiçi çalışır.

Ücretsiz office online kullanmak için buraya tıklayınız.

2. Mobil Aygıtlar için Microsoft Office

Office, masaüstü bilgisayarlara önceden kurulmamıştır; Ancak, bazı mobil aygıtlar, mobil uygulamalar için Office uygulamaları ile birlikte gelir. Mobil cihazlarınız önceden kurulmuş paketler ile gelmediyse, Microsoft, kendi web sitesinde ücretsiz indirilebilir seçenekler sunar. Office Mobile, Asus Transformer Book T100 ve Lenovo IdeaPad Flex 10 gibi dönüştürücüler ile uyumludur. Buradan indirebilirsiniz:

Word Mobile İndir

Excel Mobile İndir

Power Point İndir

Outlook İndir

OneNote İndir

3. Öğrenciler, Öğretmenler için Ücretsiz Office

Microsoft, öğrencileri ve eğitim kurumlarının çalışanlarını nitelemek için Office 365’i ücretsiz olarak kullanabilme imkanı sağlıyor. Microsoft teklifi tüm öğrencilere de genişletiyor. Bununla birlikte, okulunuz bu program için önceden kayıt olmadıysa, yönetici size doğrudan üye olabilir. Üye olmak için tıklayın. Office 365 deneme sürümüyle başlıca farklılıklar şunlardır:

Sınıf Not Defteri’ni kullanarak sınıf yönetimi

Intranet özelleştirme seçenekleri

Sınırsız görüşme (online)

 

4. Office 365 için 30 Günlük Ücretsiz Deneme

Office 365, 30 gün boyunca ücretsizdir. “Office 365 Personal’i ücretsiz deneyin.’ Deneme sürümü aynı anda beş dizüstü bilgisayarda veya masaüstünde kullanılabilir. Buradan indirebilirsiniz. Her kullanıcı denemenin bir parçası olarak OneDrive’da bir terabayt bulut depolama alanı buluyor. Bu seçeneğin iki dezavantajı vardır:

Bu seçeneği yalnızca uzun süreli kullanımda uygun hale getirmek için 30 gün ücretsiz alabilirsiniz.

Microsoft, yazılımı indirmek için erişime başlamadan önce kredi kartı bilgilerinizi alır.

5. Office Uygulamaları için Microsoft Değerlendirmeleri

Microsoft değerlendirme programına katılabilirsin. Program, belirli bir süre içinde bazı Office uygulamalarını denemenizi sağlar. Bu programlar değerlendirme süresi dolduktan sonra durur. Deneyeceğiniz bazı ürünler arasında şunlar bulunuyor:

Office 365 ProPlus’ı 30 gün boyunca test edin

Project Professional’ın 2016 sürümü 60 gün boyunca 

Visio Professional’ın 2016 sürümü 60 gün boyunca

6. Gelecekteki Office’i (ve diğer Microsoft ürünleri) Önizleyin

Microsoft, genel önizlemelerini ürünleri ile yürütür. Şu anda bunu, uzak çalışanların işlerini düzenlemelerine yardımcı olan yeni bir ofis uygulaması olan StaffHub ile yapıyorlar ve büyük olasılıkla da bir sonraki Office yükseltmesiyle bunu yapıyor olacaklardır.

Muhtemelen tam bir Office paketindeki birçok özelliğe ihtiyaç duymazsınız, bu nedenle Office Mobile veya Microsoft Office ücretsiz indir genellikle ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılar. Üniversitede bir öğrenci, fakülte veya çalışan iseniz, ücretsiz bir Office 365 paketi almaya hak kazanırsınız.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!