Microsoft’un Yeni ‘Xbox Live Avatars’ ları son derece iddialı

0
158

Microsoft, Xbox Live Avatars sisteminde büyük bir revizyon başlatmaya hazırlanıyor.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Başlangıçta, 2008 yılında bir Xbox 360 özelliği olarak piyasaya sürülen Xbox Live Avatars, o zamandan beri daha fazla sahne donanımı ve özelleştirme eklemek için yavaşça değiştirildi.

Microsoft şu anda ise, bu Xbox avatarlarını çeşitlilik üzerinde daha fazla özelleştirebilir hale getirmek için bizlere tasarlanmış yeni bir avatar sistemi sunuyor.

Yeni avatarlar, çevrim içi karakterinizi yeni gövde tipi seçenekleriyle, kıyafetleriyle ve yeni sahne alanlarıyla özelleştirmenizi sağlayacak.

E3’teki Xbox günlük brifinginde Microsoft, yeni avatar sistemi ile ilgili bir tanıtım videosu yayınladı (aşağıda), ve ayrıca toplantıda, şirketin yeni Xbox Live Avatarlarını nasıl oluşturduklarıyla ilgili de bazı sahne arkası görüntüler de paylaştı.

Microsoft’un yayınladığı tanıtım videosunda; eğlenceli kostümler,tekerlekli sandalyeler,kaykaylar ve hatta motosikletler için oluşturulmuş geniş sahne ve özelleştirme alanlarının olması son derece dikkat çekti. Yeni bir avatar yaratmak için hamilelik seçeneği ve avatarınızın rengini değiştirip,kontrol etmeniz için ayrıca yeni bir seçme butonuna sahip olacaksınız.

Saftler: ‘Oyuncuları bir kutuya koymak istemiyoruz’

Xbox’ın önde gelen ürün müdürü Bryan Saftler, bu yeni sistemi temelden yeniden inşa ettiklerini söyledi. Ayrıca avatarlarınızın dijital alanda temsil etmesini istediğiniz her şey için yeniden hazırlandıklarını belirtti.Oyuncuları bir kutuya koymak istemediklerini,her hangi bir sınırlama yapmak istemediklerini söyledi, neye benzemek veya çevrim içi sunmak istediğiniz avatar ne ise onu sunacaksınız.

Ayrıca Xbox’ın etkileşim tasarımcısı olan Kathryn Storm da oyuncuları hiçbir şekilde kısıtlamak istemediklerini aktardı. Avatarınızı mağazada görebiliyorsanız ,istediğinizi giydirebilirsiniz size herhangi bir onay kutusu sunmuyoruz dedi.Eğer avatarınıza bir elbise giydirmek isterseniz ,bunu gender-neutral  giyim ve sahne donanımı sayesinde yapabilirsiniz.

Microsoft, bu yeni avatarlarla iyi bir iş çıkarmış gibi  görünüyor.Yazılım üreticisi ise şimdi ‘Avatar 2.0’ sistemini ilk olarak Windows 10 kullanıcılarına, ardından da Xbox cihaz ailesi için uygulamayı planlıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir