• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Milli Eğitim Bakanlığı, Uzaktan Eğitim İle İlgili Yeni Genelge Yayımladı!

MEB, uzaktan eğitim ile ilgili yeni genelge yayımladı! 31 Ağustos Günü uzaktan eğitim ile okullar açılacak. Milyonları ilgilendiren durum ile yeni bir genelge yayımlandı. İlk haftalarda telafi eğitimi yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla 31 Ağustos Günü başlayacak uzaktan eğitim programıyla ilgili genelge yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Uzaktan Eğitim İle İlgili Yeni Genelge Yayımladı!

Milli Eğitim Bakanlığı, Uzaktan Eğitim İle İlgili Yeni Genelge Yayımladı!

Genelgeye göre uzaktan eğitimde 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemindeki eksik konular yönelik eğitim programı uygulanacak. Diğer yandan ise 18 Eylül tarihinde ise yüz yüze işlenmeyen konularda bir üst sınıfa hazırlamak için yapılacak.

Bilindiği üzere geçen dönem neredeyse derslerin çoğu yüz yüze işlenmedi. Buradaki temel amaç ”kritik konu ve kazanımlar” belirlenerek bu derslere ait programlar hazırlandı.

MEB resmi internet sayfasından ders ve sınıfların programlarına bakabilirsiniz.http://mufredat.meb.gov.tr/2019-20ikincidonem.html burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu arada ise öğretmenlere örnek oluşturması için elektronik ortamda 4025 sayfadan oluşan 1215 etkinlik örneği yayınladı.

Geçen 2.Dönemde İşlenmeyen Konular Yeniden Yayınlanacak!

2.dönemde önemli konuların videoları, TRT EBA Ortaokul, TRT EBA Lise TV, TRT EBA İlkokul TV kanallarında yayınlanacak.

Diğer yandan ise EBA ile altyapı ve özel okulların kendi altyapılarıyla tüm öğretmenler canlı ders uygulamalarını yapabilecek. Dahası 24 ile 28 Ağustos tarihlerinde okul idareleri tarafından sınıf ve branş öğretmeni görevlendirilecek.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!