Koronavirüs salgını kapsamında ülkemizde gerek genel gerekse il bazında kararlar alınmaktadır. Özellikle maske takmayanlara sokağa çıkma yasağı uygulayan Sakarya’dan sonra Kütahya’da da benzeri kararlar gelmeye başladı.

kutahya koronavirus

Kütahya’nın Emet ilçesinde Covid-19 vakalarının artması sebebi ile İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, misafirlik, ev ziyaretleri, günler, mevlit, akraba ziyaretleri, doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya geldiği faaliyetlerin 15 günlüğüne yasaklandığını bildirdi.

Misafirlik, Akraba Ziyareti, Mevlit ve Gibi Toplu Buluşmalar 15 Gün Süre ile Yasaklandı!

kutahya korona yasaklari

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 vakalarının artması nedeniyle ilçede yeni kararlar aldı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, toplantıda, vatandaşların toplu olarak bir araya geldiği etkinliklerin 15 günlüğüne yasaklandığı belirtilerek açıklamada;

”Koronavirüs salgınının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarının tehdit edilmesini engellemek için, ilçemizde ev ziyaretleri, misafirlik, günler, gezekler (sazlı-sözlü toplanma), akraba ziyaretleri, mevlit, doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya gelmelerini sağlayan faaliyetlerin 14 Ekim 2020 tarihinden itibaren 15 gün süre ile sınırlandırılmasına, nikah merasimlerinin daha önce belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde yapılmasına karar verilmiştir.” açıklaması yapıldı.

Not: Bir dakikanızı ayırabilir misiniz. Değerli arkadaşlar Youtube kanalında sizler için iyi videolar, içerikler ve haberler oluşturmaya çalışmaktayız, Youtube kanalımıza abone olursanız, bizi çok mutlu ederseniz. Burayı tıklayarak https://www.youtube.com/c/Webhakim/videos kanalımıza abone olabilirsiniz, şimdiden teşekkürler. Hadi haberimize devam edelim.

Sağlık Bakanı Koca Verdiği Bilgide

bakan koca

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca tarafından ülke genelindeki tüm korona vaka sayıları ayrıntılı olarak açıkladı. Koronavirüs salgınında, İstanbul’daki artış ise Hayat Eve Sığar uygulamasında açıkça görülmektedir. Haritalarda, İstanbul’un yeniden Türkiye’nin Wuhan’ı olduğu görülmektedir.

Bakan Koca, Sağlık çalışanlarımız içinde testi pozitif olanların sayısı 40 bini geçti. Hayatını kaybedenlerin sayısının 107 olduğunu söyleyebilirim. İzmir son 1 ay içinde % 50 azalış. Genel seyrin İzmir’de iyi olduğunu ama orada da son günlerdeki kısmi artışla tedbirlerin yoğun şekilde hassasiyetle devrede olması gerektiğini görmüş oluyoruz. Kocaeli’de % 30 olduğunu son aya göre görmüş oluyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!