Firefox arama motorunun arka plandaki kuruluşu olan Mozilla, VPN hizmetini spesifik bir uygulama aracılığı ile Windows 10 ve Android’e getiriyor.

Mozilla VPN Uygulaması

vpn uygulamasi webhakim

Uygulama şu anda beta aşamasında ve kayıt olmak istediğinizde davet göndermeniz gerekmektedir. Daveti aldıktan sonra ayda 4.99 $ ödemeniz gerekmektedir. Bunla birlikte, tarama geçmişiniz kaydedilmez.

VPN, Open VPN gibi diğer standartlardan daha hızlı ve daha güvenli olduğu düşünülen yeni bir Wireguard’da kullanıyor. Mozilla, uygulama ile beş cihazı aynı anda bağlayabileceğiniz ve 30’dan fazla ülkede bulunan sunucuları kullanabileceğinizi söyledi.

VPN KULLANIMI

vpn uygulamasi kullanimi

Geçen Eylül ayında şirket, yalnızca ABD’deki kullanıcılar için Firefox tabanlı bir uzantı başlatarak VPN programını başlattı. Opera gibi bazı tarayıcılarda bildiğiniz yerleşik bir VPN vardır. Fakat hiçbir arama motoru geçmiş aramaları kaydetmemeyi garanti etmez. Mozilla, daha fazla platforma ve ülkeye getirmeye çalıştığını söyledi. Bu gelişimlerin takipçisi olacağız ve farklı bir ülkede hizmet vermeye başladığında haberi güncelleyeceğiz.


Kaynak : https://thenextweb.com/privacy/2020/02/19/mozilla-launches-a-vpn-app-for-android-and-windows/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER