Güney Kore dizisi olan My Secret Terrius 10.bölümünde korona virüsü 2018 yılında işlemiş. Binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan korona virüs salgını anlattığı sahne, sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girerek gündem oldu.

Dizide Korona Virüsü İşlenmiş!

korona virusu guney kore dizsi 10.bolum

2019 yılının sonlarına doğru Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktı ve bütün dünyayı tedirgin eden korona virüs salgını olağanüstü şekilde yayılmaktadır. Coronavirüs salgını nedeni ile uçuşlar yasaklandı, ohal ilan edildi ve karantinalar uygulanmaya başlandı. 2018 yılında Güney Kore dizisi olan My Secret Terrius isimli yapımda korona virüs salgını ele alınmış.

Koronavirüs Resmen Mutasyona Uğramış!

My Secret Terrius Dizisi Korona Virusu 10.Bolumunde Islemis!

Güney Kore dizisinin 10.bölümünde hastane sahnesinde korona virüsü belirtilerinin, kuluçka süresine ve tedavisinin olmadığına kadar her şey doktor ve hasta yakını arasında geçen diyalogda anlatılmış.

My Secret Terrius Dizisi Korona Virusu 10.Bolumunde webhakim

O anda dizide ise virüsün biyolojik bir silah olarak kullanıldığı anlatılmış. Dizideki doktor,” Bu virüs ölüm oranını %90’a çıkarmak için, üzerinde oynanmış, mutasyona uğramış korona virüsü” olarak açıklıyor. Ayrıca virüsün direkt olarak akciğere saldırdığını, 2 ile 14 gün kuluçka süresi olduğunu belirtiyor. İnsan yapımı bir virüs olduğunu söylüyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER