NASA Earth’ü Korumak Amacı İle İş Açtı, İşin Maaşı İse Oldukça Yüksek!

Ana Sayfa Bilim NASA Earth’ü Korumak Amacı İle İş Açtı, İşin Maaşı İse Oldukça Yüksek!
Yunus Emre İyitütüncü   Dünya dışında bir yerde çalışmak, çoğu kimsenin aklına kolay kolay gelmez. Fakat NASA  uzaylılar ile savaşmak amacı ile yeni iş pozisyonları açtı.

Bu iş için çalışanlara altı rakamlı maaş ve ödüllerde verilecektir. NASA’nın verdiği iş gezegeni ve gezegende yaşayanları yabancı kontaminasyondan  korumayı içeriyor.

Bu işlem için NASA uzay uçuşu sırasında, planet koruma görevlileri politikalarının uygulamasından da sorumlu olacak. NASA, kasıtlı veya kasten, Dünya cisimlerini ve organik bileşenleri, diğer gezegenlere taşıyacak ve bütün uzay uçuşu kurallarına uygun çerçevede planlı koruma politikaları ön görülecek. Bununla beraber, Dünya’ya ve Dünyanın biyosferine tekrar geri dönmeyi amaçlayan uzay aracının kullanımı gibi birçok misyonu elde edecek.

Bu iş birçok kişi için benzersiz bir iş olarak görünüyor. Bunun nedeni dünya dışında bir iş olmasıdır.  Bu görev şu anda aktiftir bunun nedeni ise; NASA’da gezegen koruma görevinde bulunan Catherine Conley’in bu görevden yakın zamanda ayrılıyor olması.

Conley yaptığı açıklamada ‘ bu yeni iş ilanı, şu anda bulunduğum konumu NASA bünyesindeki bağımsız bir teknik makam olan emniyet ve görev güvencesi bürosuna taşımakla bir sonucudur ’ diye açıkladı. Açıklamalara göre, NASA belirlediği bu iş pozisyonu için 124,406 ila 187, 000 dolar aralığında yıllık maaş imkanı sunuyor olacak. NASA’nın sunduğu iş üç yıllık bir sözleşme gerektiriyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir