Netflix Sinemanın Üzerine Yürüyor!

Ana Sayfa Haber Netflix Sinemanın Üzerine Yürüyor!
  Herkesin hayatında dizi ve film izlemek önemli yer tutmaya başladı. Film gösterimi yapan online platformlara erişim arttıkça sinemaya rolü neye dönüşüyor?

Globalde Netflix, Hulu, Amazon gibi; Türkiye’de de PuhuTV, BluTV gibi platformlar da bu soruya verilecek cevabın peşindeler. İyi prodüksiyon şirketlerinin sahipleriyle masaya oturup uzun vadeli sözleşmeler yapılmaya başlandı. Mesela Amazon bazı sinema salonlarıyla anlaşıp ‘Manchester by the Sea’ gibi özel filmleri kullanıcılarına açıyor.

Netflix ise bu işi başka seviyeye çekmeye çalışıyor; yayına giren herhangi bir filmi aynı anda kendi platformunda kullanıcılarına açmak. Bu gerçekten devrim olacak bir hareket çünkü bu sayede sinemaya gitmeden yayına giren filmi iyi kalite izleyebileceğiz. Bununla beraber, insanın tembelleşmeye müsait yapısı yüzünden de sinemanın yok olması söz konusu.

Netflix hissedarlarından birinin müdafaa amaçlı yazdığı mektup şu şekilde: “Bu filmlere para kazandıranlar arasında bizim izleyicilerimiz de olduğu için elbette ki ilk izleyenler arasında olmalılar. Ayrıca Netflix olarak AMC veya Regal gibi büyük sinema salonlarına destek oluyoruz. Bu salonlar izleyiciye film göstermeyi vaat edebiliyorsa, aynı anda biz de edebilmeliyiz. Bırakalım izleyici seçsin.

Karar sizin.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir