Niantic, Pokemon Go’nun birinci yıl dönümü için etkinlikler düzenliyor

0
203

Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokemon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı arttırılmış gerçeklik oyunu Pokemon Go, tüm dünyada geniş yankı uyandırmıştı.

Dünya’yı etkisi altına alan oyun,Türkiye’de de kısa sürede milyonları etkisi altına almıştı.

Niantic,Pokemon-Go’nun-birinci-yıl-dönümü-için-etkinlikler-düzenliyor-webhakim-p-1480

Pokemon Go Fest

Niantic şirketi,dünya tarafından ilgiyle karşılanan oyunun birinci yıl dönümü  için bir etkinlikler dizisi düzenliyor.En büyük etkinlik Pokemon Go Fest 22 Temmuz’da Chicago’da gerçekleşecek.Etkinlik hakkında şehrin Grand Parkı’nda gerçekleşeceği dışında,şimdilik pek fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Niantic Ceo’su John Harke,Global Trainer topluluğunun tutkusu ve özverisi sayesinde, Pokemon Go için inanılmaz bir yıl olduğunu söyledi.Etkinliğin birinci yıldönümünde,dünyanın dört bir yanındaki oyuncularına oyun içi canlı etkinliklerin tadını çıkarma fırsatı vereceğiz dedi.

Niantic’in duyurduğu ‘Solstice Event’ olarak adlandırılan, ‘Ice and Fire’ temalı ilk büyük karşılaşma etkinliğinin ise 13 Haziran’da gerçekleşmesi bekleniyor.

Pokemon Go kutlamaları,Haziran’dan Eylül’e kadar Avrupa’da gerçekleşecek.Ayrıca yakında oyun için yeni bir güncelleme yayınlanacağı haberi de verildi.

Etkinliğin biletleri 19 Haziran’da satışa sunulacak.(Fiyatları henüz belli değil.)

  • Pokemon Go,750 milyon kez indirildi ve oyun başladığından beri biraz düşüş yaşadığı halde, dünyada hala yaklaşık 65 milyon kullanıcısı var.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir