Nikon, 100. yıldönümüne özel yeni nesil D850 DSLR üzerinde çalıştıklarını onayladı.

Aslında 100. yıldönümü için kamera üreticisinin, üst seviye profesyonel bir makineyi piyasaya sürme niyeti yoktu. Ancak 36.3 Megapiksellik Full-Frame, tam çerçeve D810’a tam entegrasyon sağlayan FX modeli D850’nin gelişimini açıkladı.

Nikon, cihazın kamerası full-frame ,yüksek çözünürlüklü,yüksek hız modeli dışında pek fazla şey söylemedi. Ayrıca Nikon, DSLR’nin yıllar boyu kullanıcılarının geri bildirimlerinin doğrudan sonucu olan bir dizi yeni teknoloji, özellik ve performans iyileştirmesi ile tasarlanması sözü veriyor.

D810’un halefi için, en profesyoneli, yeni odaklama sistemi, daha iyi RAW görüntüler, D5 ile eşleşen kontroller,vücut stabilizasyonu, yerleşik Wi-Fi özelliği, eğilebilir bir dokunmatik ekran, maksimum obtüratör hızı ve 4K video özellikleri istiyor.

Dolayısıyla Nikon, kullanıcılarını söylediği gibi dinliyorsa bu özelliklerin tümünü yeni D850 DSLR cihazında uygulamaya çalışacaktır. Ayrıca Nikon, yeni makinesinin canlı video ve zaman aşımının bir karışımı olan 4K teaser videosunu da yayınladı.

Nikon Başkanı Kazuo Ushida kuruluşunun 100. yıldönümü için yeni bir şirket felsefesi ve stratejisini açıklayarak, artık geçmiş stratejilerinden farklı olarak sadece ürünler sunmanın yanı sıra üstün teknolojiler ve fikirler sunan bir çözüm şirketi olarak yeniden doğacaklarını açıkladı ve ‘Light’=Işık’ın en temel felsefeleri olduklarını da belirtti.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir