Nintendo E3 2017 Spotlight Etkinliğinden 5 Büyük Duyuru!

Ana Sayfa Haber Nintendo E3 2017 Spotlight Etkinliğinden 5 Büyük Duyuru!
Zeynep Yılmazer   

Okuma süresi : dakika


Dünyanın en büyük oyun konsolu ve oyun geliştiricisi firmalardan biri olan Nintendo, bu yıl E3’te sunum yapacak üç önemli şirketten biri oldu.

Nintendo E3 2017′ de beklendiği gibi odağın tamamı tabi ki de taşınabilen ve tablet olarak da kullanılabilen yeni oyun konsolu Switch ile ilgiliydi.

İşte Nintendo‘nun büyük duyurularının akışı :

5Super Mario Odyssey 27 Ekim’de Çıkıyor

Super Mario Odyssey, Nintendo’nun en etkili Switch oyunu. Oyunun 27 Ekim‘de çıkması bekleniyor. Nintendo, oyunun çıkış süresi boyunca, oyun için yeni oyun mekaniği ve seviyelerinden bazılarını gösteren bir tanıtım yayınladı. Odyssey’de, Mario’ya Cappy eşlik edecek. Oyuncular, düşman karakterleri kontrol altına alabilmek için yeni bir yakalama tekniği kullanabilecekler.

4Metroid Prime 4 Switch için Geliştirildi

Yaklaşık on yıl aradan sonra, Nintendo sonunda Metroid Prime 4 oyununu Switch için geliştirdiğini açıkladı. Ancak konuyla ilgili başka bir bilgiye yer verilmedi. Oyunun yayın tarihi, ekran görüntüsü ve de oyunun tanıtım videosuyla ilgili bilgilerin önümüzdeki aylarda çıkması bekleniyor.

3Game Freak,Switch’e özel bir Pokemon RPG’si üzerine çalışıyor

Nintendo E3 2017 Spotlight etkinliğinde çok önemli bir duyuruya daha yer verildi. The Pokemon Company, Game Freak’in Pokemon‘un ana serisinde yeni bir oyun üzerinde çalıştığını ve bu oyunun Switch için yayınlanacağını açıkladı. Ne yazık ki bu oyun hakkında ayrıntılı bilgiye yer verilmedi.

2New Yoshi ve Kirby Oyunları da 2018’de Geliyor

Nintendo, 2018’de Switch’e gelecek olan Yoshi ve Kirby oyunları içinde yeni bir tanıtım yayınladı. Bu arada Yoshi oyunu, Yoshi’nin Woolly dünyasına bir takip gibi görünüyor. Bu sefer oyun kartandon inşa edilmiş bir dünyada kurgulanırken, oyuncuların 2D seviyelerini diğer tarafa çevirebileceği ilginç bir mekanikle düzenlenmiş. Her iki oyun da Switch Joy-Con denetleyicisi ile iyi bir şekilde işlenmiş.

1Rocket League’ye bir Switch Sürümü Geliyor

Rocket League, bu tatil sezonunda Nintendo Switch’e bağlanmamıza yol açabilir. Oyunun genel özellikleri, bazı Nintendo temalı eşyalar ve Switch baskısı için özel araçlar kullanılacak. İlginçtir ki, Rocket League, diğer platformlara karşı çapraz ağ oyunu sunacak; ancak geliştirici Psyonix bunun nasıl işleyeceğini tam olarak olarak belirtmedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir