Nintendo, yakında SNES (Super NES) efsane konsolunun minyatür bir sürümünü  piyasaya sürecek.

Şirketin yaptığı açıklamada, klasikleşmiş oyunları olan ‘Super Mario World’, ‘Donkey Kong Country’ ve ‘Legend of Zelda: A Link to the Past’ gibi önceden yüklenmiş favori oyunlar yenilenmiş sürümüyle  piyasaya çıkacak.

İkonik, uluslararası franchise’ların arkasındaki Japon oyun yapımcısı, müşterilerine yeni mini konsol ve iki kontrol cihazı ile toplamda 20 klasikleşmiş oyun sunacak.

SNES Klasiğinde Star Fox 2 Duyurusu

Ayrıca SNES klasiği, 21.yeni oyunu olan ‘Star Fox 2’ duyurusuyla da şaşırttı. SNES daha önce hiç yayınlanmayan Star Fox 2 ile birlikte yeni bir heyecan yaşatmaya geliyor.

Nintendo, muhtemelen tüketicilerin yoğun ilgisini arttırmaya istekli,nostaljik oyunların klasik Nintendo donanımına el atmaya çalıştıklarını umuyor olmalı. Bir oyun endüstrisi araştırma şirketi olan SuperData Research’in CEO’su Joost Van Dreunen da, SNES Classic’in heyecanı, Nintendo’nun tekrar canlanmasının bir devamı olduğunu söyledi. 

Super Nintendo Classic’in lansmanı, bir ev oyun sistemi ve taşınabilir tablet olarak çalışan yeni hibrid konsolu olan Nintendo Switch’in etkileyici başarısını izliyor. Süper satış rakamları, Nintendo’nun bu sene yenilikçi ve mobil güç merkezi olarak algısını değiştirmesine yardımcı oldu.

Retro oyun konsolu 80 dolara mal olacak ve 29 Eylül’de mağaza raflarına çıkması bekleniyor. Nintendo, SNES retro oyun konsolunu nasıl alacağınızı ilişkin bilgilerin yakında aktarılacağını söyledi ve eğer ilgileniyorsanız Super Nintendo Classic Edition için tam Oyun listesi:

“Contra III: The Alien Wars”

“Donkey Kong Country”

“EarthBound”

“Final Fantasy III”

“F-ZERO”

“Kirby Super Star”

“Kirby’s Dream Course”

“The Legend of Zelda: A Link to the Past”

“Mega Man X”

“Secret of Mana”

“Star Fox”

“Street Fighter II Turbo: Hyper Fighting”

“Super Castlevania IV”

“Super Ghouls ‘n Ghosts”

“Super Mario Kart”

“Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars”

“Super Mario World”

“Super Metroid”

“Super Punch-Out!!”

“Yoshi’s Island” ve ‘Star Fox 2’

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir