Nokia 3 Android Sisteme, Ağustos Ayına Kadar Güncelleme Yapacak!

Ana Sayfa Haber Nokia 3 Android Sisteme, Ağustos Ayına Kadar Güncelleme Yapacak!
Yunus Emre İyitütüncü   Nokia 3. Android 7.1.1 Nougat’ın  ağustos ayında yeni bir güncelleme ile piyasaya gireceğini belirtti.

Önümüzdeki on yıl boyunca, Nokia markalı android cep telefonu yapma hakkını alan HMD Global, Nokia 3 7.1.1 Nougatı’ın en yeni Android hazzını alacağını belirtse de şuana kadar yeni güncelleme için bir zaman teklifinde bulunmamıştı. Fakat HMD’nin ürün sorumlusu Jujo Savikas, Nokia güncellenmesinin 2017 ağustos ayı sonu kullanıma sunulacağını Twitter’dan bildirdi.

Nokia severlerin, yeni cihaz için biraz daha beklemeleri gerekiyor.  Durumun en iyi yanı ise Nokia severlerin yeni cihazı ne zamana kadar beklemeleri gerektiğini şirketin açıklamış olması.

Android 7.1.1 güncellemesinde ise; Hangouts, Messenger ve Google Allo gibi uygulamalarda, klavyeden direkt olarak GIF gönderme gibi birçok özelliği ile birlikte geliyor. Android 7.1.1 çoğu kişinin sevdiği, emoji ve uygulama ikonuna uzunca basarak kullanıcısına, ana ekranda kısa yollardan eylemler başlatma imkânı da sunuyor olacak.

Örneğin; ilk etapta uygulamayı açıp akabinde uygulama içerisinden arama yapmaya gerek duymadan YouTube uygulama simgesine basarak arama tuşuna basabilirsiniz.

Google’ın belirttiği gibi, Android 7.1.1 diğer Android telefonlara yeni bir takım pixel özelliklerini ekliyor. Akıllı telefon beklenildiği gibi çok fazla üst seviye özellikleri ile beraber  gelmiyor.

Nokia 3.1.280 x 720 pixsel çözünürlük, 16: 9 en ve boy oranı ile 2.5D  Gorilla Camı 5 inç IPS LCD  ekran özelliğine sahiptir. Cihazın kaput altında, bir micro SD kartla 128GB  genişletilebilen, 2GB RAM ve 16GB yerel depolama alanına sahiptir.  Cihaz 1.3 GHz hızı ile çalışan dört çekirdekli Media Tek MTK  6737 işlemcisi bulunuyor. Cihazda  ön ve arka kamerasında 8 megapiksel kameralar, parmak izi okuyucu, 2.650 mAh pil, 3.5 mm kulaklık giriş kısmı bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir