Numeroloji ve Kader Sayısı

Ana Sayfa Blog Numeroloji ve Kader Sayısı
Yunus Emre İyitütüncü   Günlük hayatınızda her gün karşılaştığınız sayıların belki de size bir şeyler söylemek istediğini hiç düşündünüz mü? Sayıların gücü eski çağlardan beri merak uyandırır. Antik Yunan’da Pisagor’a göre sayılar evrenin temelini oluşturur ve hiç bir şey rastlantısal değildir.
Numerolojiye göre kaderiniz doğum tarihinizdeki sayılara bağlıdır. ‘Kader Sayısı’ da denilen bu önemli numerolojik değer, çoğunlukla 1’den 9’a kadar tek haneli bir sayıdır. Bu duruma iki ‘üstat rakam’ istisna teşkil eder; 11 ve 22! Bu iki sayı tek haneli bir sayıya indirgenmez çünkü tekrarlanan güçleri ile numerolojide özel bir yerleri vardır.

Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?
Diyelim ki, 14 Aralık 1975 tarihinde doğdunuz:
Önce doğum gününüzdeki sayıları toplayın. (1+4=5)
Daha sonra doğduğunuz aydaki sayıları toplayın. (1+2=3)
Şimdi de doğduğunuz yıldaki sayıları toplayın. (1+9+7+4=21 ve 2+1=3)
Son olarak çıkan tüm sayıları birbiri ile toplayın. 5+3+3=11
Bu örnekte kader sayınız 11’dir.

Kader sayısı 1
Siz doğuştan lidersiniz! Kararlı, özgür ve farklısınız. 1 sayısı güçlü bir sayıdır fakat verdiği yoğun enerji yüzünden çoğu zaman sabırsızsınız. Sabretmeyi öğrendiğiniz takdirde doğanızdaki liderlik vasıflarıyla parlayacaksınız.

Kader sayısı 2
Diplomatik ve çok hassassınız. Hayatınızda uyum için yaşarsınız. İşin kolayına kaçma eğiliminiz olsa da işleri toparlamada oldukça ustasınız.

Kader sayısı 3
Bulunduğunuz topluluğun sosyal kelebeğisiniz! İnsanları seviyorsunuz. Konuşmaya ve hatta seviyeli tartışmalara katılmaya bayılırsınız. Meraklı ve ilgilisiniz. Bazen daldan dala değişen ilgi alanlarınızla sığ ve yüzeysel olmakla damgalanabilirsiniz.

Kader sayısı 4
Yardımsever, sempatik, gelenekçi ve başkalarını düşünen yapınızla tanınırsınız. İyi niyetinizin yapışkanlıkla karıştırılmasına izin vermeyin!

Kader sayısı 5
Sosyal ve herşeye karşı ilgilisiniz. Hayattan zevk alırsınız. Egonuzu kontrol altında tuttuğunuz sürece hayatın size sunduğu fırsatlar bakımından çok şanslısınız!

Kader sayısı 6
Detaylar sizin için önemlidir. Sorumluluk almaktan korkmazsınız. Bir konuya odaklanmakta üzerinize yoktur. Fakat doğal eleştirel bakış açınız sizi olaylara ve kişilere karşı fazlasıyla önyargılı yapıyor. Her zaman haklı olmak zorunda değilsiniz!

Kader sayısı 7
Kader sayısı 7 olanları kolayca tanırsınız; muhtemelen topluluğun içindeki en sessiz
kişilerdir. Sürekli doğruyu ararlar. Entellektüel zekaları çok yüksektir; gözlemler, araştırır, keşfederler. Kimilerine göre ise 7 rakamı şansı simgeler.

Kader sayısı 8
Sekiz rakamı benzediği sonsuzluk simgesi gibidir; 1, 11 ya da 22 sayılarının gücünü taşımaz belki ama kendi içinde güçlüdür. Sekiz rakamı parayı çeker; para ve gücün olduğu her yerdedir. Materyalist zaaflarınızı kontrol altında tuttuğunuz sürece duygusal ilişkilerde de başarılı olursunuz.

Kader sayısı 9
Aşk, nezaket ve güzelliğin peşinde koşan enerjinizle tanınırsınız. Hümanistiniz. Yardımseversiniz. Hangi durumda ne yapacağınızı bilirsiniz.

Kader sayısı 11
11 sayısında iki tane ‘1’ sayısı yan yana gelmektedir; bu bitmez bir enerjiyi sembolize eder. Üstat sayılardan biri olan 11, aynı zamanda 1’lerin toplanması ile ‘2’ rakamını da içinde barındırır; bu ise sezgilerinin çok kuvvetli olduğunu gösterir. Kader sayısı 11 olanlar sanki başka dünyalardan bu dünyaya bir amaç için gönderilmişlerdir. Çoğunlukla gelişmeleri çok geç olur; ancak fizik, metafizik ve duygusal olgunluğa ulaştıktan sonra başarıya ulaşırlar.

Kader sayısı 22
1, 11 ve 22 sayılarının içindeki en güçlü sayı, 22’dir. Antik Mısır’da 22 sayısı kutsal sayılırdı. 2 ve 2’nin toplanması ile elde edilen 4 rakamını, iki tane yan yana gelen 2 rakamını, 1’leri ve 11’leri içinde barındırır. Büyük resmi kolayca görebilme yeteneğine doğuştan sahiplerdir. Hem işte hem özel hayatlarında başarıyı yakalarlar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir