Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika haberi kısmında sizler için tüm akılda soruları hepsini derledik. Türkiye genelinde ilkokullar ile 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başladı.

Düşük ve orta riskli 42 ilde ise tüm sınıflar açıldı. Ortaokul 5, 6 ve 7 ile lise 10 ve 11. sınıflar, bir yıl sonra okulla buluştu. Peki hangi sınıflar hangi illerde açılacak? Yüz yüze eğitim hangi sınıflarda kaç gün olacak? Hangi sınıflar yüz yüze sınava girecek? Tüm detaylarına bakalım.

1- TÜRKİYE GENELİ HANGİ SINIFLAR OKULA BAŞLADI?

Türkiye genelinde, tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başladı. Köy okullarında da tam zamanlı yüz yüze eğitim devam edecek.

Sinavlar Okullarda Yuz Yuze Yapilacak

2- DÜŞÜK VE ORTA RİSKLİ İLLER HANGİ SINIFLAR BAŞLADI?

DÜŞÜK ve orta riskli olarak tanımlanan illerde tüm okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar ve 8 ile 12. sınıfların yanı sıra ortaokul ve liselerin tüm kademlerinde yüz yüze eğitim gerçekleştirilecek. Ankara, Eskişehir, Sivas, Ağrı, Mardin, Diyarbakır ve Bursa’nın da aralarında bulunduğu toplam 42 ilde okullar tüm kademelerde açılmış oldu.

3- KAÇ GÜN OKULA GİDİLECEK?

OKUL öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, İlkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün. Ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 2 gün. Ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat. Lise hazırlık 9, 10, 11’inci sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 2 gün. Lise 12’nci sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat.

eba ders detaylari

4- YÜKSEK RİSKLİ İLLER HANGİ SINIFLAR EĞİTİME BAŞLADI?

OKUL öncesi, ilkokulların tamamı, 8 ile 12. sınıflar okula başladı. Ayrıca özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde açıldı.

eba ders

5- HANGİ SINIFLAR KAÇ GÜN OKULA GİDECEK?

OKUL öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı. İlkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki 2 gün. 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat. 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat.

eba ders isleme

6- OKULA GİTMEYEN NE OLACAK?

hangi siniflar hangi illerde acilacak

YÜZ yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecek. Yüz yüze eğitim kapsamı dışındakiler uzaktan eğitime devam edecek.

7- YÜZ YÜZE SINAV YAPILACAK MI?

RİSK derecesi gözetmeden tüm illerde lise düzeyindeki ders sınavlarının 8 Mart’tan itibaren yüz yüze yapılmasına karar verildi. Ortaokul ve ilkokul düzeyindeki sınavların yüz yüze yapılması ile ilgili henüz bir karar alınmadı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!