Son dakika haberi okullar 21 Eylül’de açılacak mı? Bildiğiniz üzere milyonları ilgilendiren haberin başında geliyor. Özellikle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılması ve gereken tedbirlerin alınması ile ile ilgili paylaşımlar yapıyor, tüm detaylara haberimizde birlikte bakalım.

Okullar 21 Eylül’de Açılacak Mı? Okullar Nasıl Açılacak 2020

Bakan Ziya Selçuk yüz yüze eğitim ile ilgili kullandığı ifade, ”Önce denetmenlere, okul yöneticilerine ve öğretmenlere arkasından da öğrencilere, velilere ve servis görevlilerine eğitim verilecek. Okullarımızı 21 Eylül’de açma çabasındayız.” ifadelerini kullandı. 

Okullar Nasıl Açılacak 2020

Bakan Ziya Selçuk resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımında,”TRT EBA TV kanallarında yeni yayın dönemi hazırlıkları için öğretmenlerimizle TRT ekiplerimiz eşgüdümlü bir şekilde yoğun bir çalışma içerisindeler. Kamera karşısına geçmeden önce tüm yapım ve yayın süreçlerinin inceliklerini birlikte değerlendiriyoruz.” paylaşımında bulundu.

Yine Ziya Selçuk yaptığı diğer paylaşımında,”Okullarımızı yeni döneme, çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği için TSE iş birliğinde oluşturulan “Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu” ile hazırlıyoruz. Standartları karşılayan kurumlar “Okulum Temiz Belgesi”ne sahip olacak.’ paylaşımında bulundu.

Bakan Ziya Selçuk’un okullar ile açıklamada, 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim şeklinde başlayacak. Diğer yandan ise 21 Eylül’de ise yüz yüze eğitim başlayacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!