Bundan birkaç hafta önce salgının ülkemizde hızla yayılmasından dolayı okulların açılış tarihi ertelenmişti. İlk olarak 30 Nisan olarak belirlenen okulların açılış tarihi şu an için uzatılmış durumda. Doğal olarak öğrencilerin de en çok merak ettiği konular arasında bulunan okulların ne zaman açılacağına gelin hep birlikte bakalım.

Mart ayının başlarında ülkemizde görülen korona salgınından dolayı eğitimlere ara verilmişti. Öyle ki şu an bile hala sokağa çıkma yasağı devam etmekte. Tam olarak 13 Mart tarihinde ara verilen okullarda uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Hatta Eba TV’lerde dersler verilmekte. Milli Eğitim Bakanı da bu süreçle ilgili bazı konulara değindi.

Milli Eğitim Bakanı Bu Süreçle İlgili Özet Olarak Şu Açıklamaları Yaptı

Kısaca açıklamada şunlara yer veren Milli Eğitim Bakanımız okulların açılmasının 18 milyon öğrencinin ve 1 milyon öğretmenin evden çıkması demek olduğunu belirtti. Bakanımız her tarih için hazırlığımız tamam ancak çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve ailelerimiz için en güvenli zamanı bekliyoruz, bu tarihi de bize bilimsel veriler söyleyecek diye kısaca belirtti.

Uzaktan Eğitim Mayıs Sonunda Bitiyor

Türkiye’de öğrenci nüfusunun çok fazla sayıda olduğunu söyleyen Bakan Selçuk okullar ne zaman açılıyor kararının halkı doğrudan etkilediğini bildirdi. Kabine toplantısı görüşmelerinde çıkan kararın uzaktan eğitimin 31 Mayıs’a kadar devam etmesi yönünde.

Ekstra olarak Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un son attığı tweete sizlerle paylaşıyoruz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!