• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Okulların açılması ertelendi mi? Yüz yüze eğitim kaçıncı sınıflarda olacak, okullar ne zaman açılacak?

Ülkemizde en çok tartışılan ve en çok merak edilen konuların başında okulların ne zaman açılacağı var. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitimin 31 Ağustos’ta yüz yüze eğitimin ise 21 Eylül’de açılacağına duyurdu. Diğer yandan ise koronavirüsün artış göstermesi vakaların ve ölüm oranlarının artması ile yeniden okul konusu alevlendi. Okulların açılması ertelendi mi? Yüz yüze eğitim kaçıncı sınıflarda olacak, okullar ne zaman açılacak? Kaçıncı sınıflar yüz yüze eğitim yapacak?

MEB tarafından aktarılan son dakika bilgisine göre okullar 21 Eylül Pazartesi günü açılıyor. Son dakika olarak servis edilen bazı iddialara göre okulların açılmasının 12 Ekim’e ertelendiği belirtildi. Bu bilginin doğru olmadığı ve yüz yüze eğitime 21 Eylül tarihinde başlanacağı ifade edildi. “Aşamalı ve seyreltilmiş” olarak yüz yüze eğitim başlıyor. Detaylara haberimizde bakalım.

Okulların açılması ertelendi mi? Yüz yüze eğitim kaçıncı sınıflarda olacak, okullar ne zaman açılacak?

Okulların açılması ertelendi mi

 

MEB’in verdiği bilgiye göre yüz yüze eğitim önümüzdeki Pazartesi yani 21 Eylül’de başlıyor. Ailenin onayının çok önemli vurgulayan Bakan Selçuk, ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin uyum haftasında bir gün daha sonra ise haftada iki gün olacak şekilde okula gideceklerini belirtti.

Bakan Gerekli Kontrollerin Yapılması Talimatını Verdi!

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’nun uygulanmasıyla ilgili denetim çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda, günlük hijyen ve dezenfeksiyon için ihtiyaç duyulan malzemelerin temini konusunda da bilgilendirme yapıldı.

okullar açılacak mı

Meslek liselerinin, dezenfektan ve ihtiyaç duyulan hijyen ürünlerinin üretimi noktasında okulların ihtiyacını karşılamaya hazır olduğuna dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul yönetimleriyle bu konudaki koordinasyonun güçlendirilmesi ve anında çözüm mekanizmalarıyla gerekli kontrollerin yapılması talimatını verdi.

2 bin denetmen ile devam eden okul denetimleri ve ‘Okulum Temiz Belgesi’ belgelendirme süreçleriyle ilgili de bilgi alan MEB Bakanı Ziya Selçuk, okul yöneticilerinin bu konudaki özverili çalışmalarının desteklenmesi için saha iletişiminin güçlendirilmesinin vurgu yaptı.

Diğer yandan ise Bakan Selçuk’un 81 ilin milli eğitim müdürüyle yaptığı video konferansta, devam eden uzaktan eğitim çalışmaları da ele alındı. Bu arada erişim güçlüğü yaşayan öğrencilere ulaşmak için köylere ve en uzak mezralara kadar ulaşan il ve ilçe yöneticilerine teşekkür eden Bakan Selçuk, en yakın EBA Destek Noktası’na ulaşım için ihtiyaç duyan öğrencilerin ve ailelerin bire bir iletişimle bilgilendirilmesini istedi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER