Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Peki, okulun ilk günü ders işlenir mi, pazartesi ders olur mu? Uzun bir aradan sonra okul sıralarında yeniden buluşmanın heyecanını yaşayacak olan öğrenciler, okulun ilk günü bazı sorulara yanıt aramaya başladı.

Okulun ilk günü ders işlenir mi? Otobüsler bedava mı ve serbest kıyafetle mi yoksa forma ile mi gidilecek detaylarına bakalım.

Okulun İlk Günü Ders İşlenir Mi?

Okulun Ilk Gunu Ders Islenir Mi

Okullarda 2021-2022 eğitim öğretim döneminde ilk ders zili 6 Eylül 2021 Pazartesi günü çaldı. Milyonlarca öğrencinin okul heyecanı yaşadığı hafta başında yüz yüze eğitim başladı.

6 EYLÜL 2021 6 Eylül 2021 Pazartesi günü okulun ilk günü olması nedeniyle genellikle uyum süreciyle geçiyor. Hızlı bir şekilde olmasa da ders işleyen öğretmenler de bulunuyor.

OKULUN İLK GÜNÜ KIYAFET SERBEST Mİ? Okulun İlk Günü Serbest Mi Gidilecek?

Okullarda kıyafet serbestisi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların tercihine bırakılmış bir husustur.

Okullar dilediği durumda okula istenilen kıyafet ile gelinmesi olanak tanıyacak, isterse de okula has üniforma alınmasını şart koşabilecek. Bu durumla ilgili net bilgi, okul yönetimlerinden alınabilecektir.

MEB OKUL AÇIKLAMALARI

OKULUN İLK GÜNÜ OTOBÜSLER BEDAVA MI?

İstanbul’da okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi günü toplu ulaşım ücretsiz olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi günü 06.00-14.00 saatleri arasında toplu ulaşımın ücretsiz olacağını bildirdi.

MEB ÇALIŞMA TAKVİMİ NASIL OLACAK?

MEB’in Twitter hesabından yapılan açıklamada “Ders zili 6 Eylül’de çalacak, 1. dönem ara tatili 15-19 Kasım, Yarıyıl tatili 24 Ocak-4 Şubat, 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan, Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.” denildi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER