Okyanusta İlginç Deniz Canlısı Bulundu!

Ana Sayfa Genel Okyanusta İlginç Deniz Canlısı Bulundu!
  Bir balıkçı, okyanusun derinliklerinden gelen bir sürprizin videosunu paylaştı. Okyanusun derinliklerinde trol yöntemiyle avlanan balıkçının avladığı canlılar arasında daha önce görülmemiş bir tür de vardı : Okyanusun karanlığında yaşayan ilginç deniz canlısı!

İşte O canlı!

Video Roman Fedortsov tarafından Twitter’da paylaşıldı ve sosyal medyada oldukça beğeni kazandı. Ayrıca bu ilginç canlıya ait bir çok fotoğraf da sosyal medyaya sızdırıldı.

Aynı zamanda bu ilginç deniz canlısı şayet sese sahip olsaydı ne şekilde bir ses çıkaracağı da videoda simüle edilmiş. Son derece gergin ve korkmuş görünen bu canlının elbette çığlık atmaktan başka seçeneği yok..

Solucanın ağız bölgesinde sürekli içeri dışarı hareket eden yer ise gözleri. Bunun bilimsel açıklaması şöyle: Yüksek basınçlı okyanus ortamında yaşamaya alışkın olan canlılar, aniden okyanusa göre çok daha düşük basınçlara sahip olan atmosfere çıktığında barotravma adı verilen, basınç değişikliğinden kaynaklanan bir sorunla karşılaşıyorlar. Bu canlı da yeni ortamına uyum sağlamaya çalışıyor olmalı!

“Bazen avladığımız canlılar arasında böyle şeylere denk geliyorum” diyen avcının paylaştığı görseller ve videolar oldukça ilgi görüyor.

Solucanın türü tam olarak tanımlanabilmiş değil, ama bir çeşit deniz  solucanı ya da kıl solucanı gibi görünüyor . Bu solucan, okyanusun her tarafında , Arktik bölgelerinden hidrotermal hava deliklerine, yüzey katmanından deniz tabanına kadar tüm derinliklerde yaşayan  10.000den fazla ayrık solucan türünden sadece bir tanesi.

Roman Fedortsov’un Twitter hesabı adeta bir ilginç deniz canlıları sergisi. Daha önce görmediğiniz bir çok korkunç ve aynı zamanda ilginç canlıları bu hesapta bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

@rfedortsov’un hesabındaki bir diğer ilginç deniz canlısı

Fedortsov’un okyanusun derinlerinden gelen küçük solucanla ne yaptığı tam olarak belli değil. Ama umarız solucanın yaşadığı bu enteresan macera okyanusun derinliklerinde son bulmuştur.

Bir Çok İlginç Deniz Canlısı Mevcut!

Bir balıkçı teknesine sahip olan ve aynı zamanda sosyal medyayı etkin olarak kullanan Roman Fedortsov. Son derece ilginç canlılar ile karşılaşıyor ve bunları bizimle de paylaşıyor. Twitter üzerinde @rfedortsov kullanıcı adı ile takip edebileceğiniz Roman Fedortsov, karşılaştığı hemen hemen tüm ilginç deniz canlılarını Twitter hesabından paylaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir