Bildiğiniz gibi Omicron vakalarının Türkiye'de hızla artışı paniğe neden olmuştu. Gözler yeni yıl kutlamalarına çevrilmişti. Pek çok ülke karantina uygulamalarını başlatmışken ülkemizde de gözler okullara çevrildi. Vaka sayılarındaki artış üzerine Prof. Dr. Osman Müftüoğlu okulların ara tatili ile ilgili öneride bulundu.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu son zamanlardaki vaka artışları hakkında konuştu.

Bir televizyon programında “Okullarda bir kapatma meydana gelebilir mi? Bazı üniversitelerin tümden uzaktan eğitime geçtiği haberleri geliyor.” sorusuna cevap veren Prof. Dr. Osman Müftüoğlu şu şekilde devam etti:

Omicron patladı! Uzaktan Eğitim Tekrar Gündeme Geldi! Okullar Erken mi Kapanıyor?

Üniversitelerde uzaktan eğitim meselesi yeni bir bilgi biraz dana netleşmesi lazım. Üniversitelerde iki üç hafta uzaktan eğitime geçilebilir sonra tekrar başlayabilir. Ara vermenin çok büyük negatif etkisi olacağı kanaatinde değilim. Okulardaki duruma gelince yılbaşından sonra korktuğumuz olmazsa eğitim devam eder. Korktuğumuz olursa ne olur? Yeni yıl buluşmaları büyük bir tehdit. Tehdidin büyüdüğünü görürsek okulları kapatmak yerine, sömestr tatiline kısa süre kaldı Ocak sonu olacak tatil biraz erkene alınabilir, çocukların evde tutulması için aileler uyarılabilir.

Geçtiğimiz günlerde de Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada, “İstanbul’da vaka artışı tam tamına yüzde 500. Şaka gibi ama oran bu. Geçen hafta İstanbul’da günlük vaka sayısı 4 bindi. Bu hafta kaç biliyor musunuz! Tam tamına 20 bin 500. Artış beş katı” demişti. İlgili habere buradan https://webhakim.com/saglik-bakani-fahrettin-koca-acikladi-patlama-yasandi-yasaklar-geliyor-mu.html ulaşabilirsiniz. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER