Koronavirüs kapsamında sadece 1.sınıflar için açılan yüz yüze eğitimde kademe kademe diğer sınıflara da yansıdı ve okullar açılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinin okula döneceği tarihi ve 2-3-4 ve 8. sınıfların okula gidecekleri tarihleri açıkladı. Ortaokul ve lise öğrencileri ne zaman okula gidecek? Hepsine bakalım.

Bu kapsamda ise Bakan Selçuk, lisede okuyan 12. sınıfların, 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren haftada 2 gün olmak üzere okula gidebileceğini açıkladı. Ayrıca bu hafta itibariyle de mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor lisesi yüz yüze uygulama eğitimlerine başlamıştı.

Hangi Sınıflar Başlayacak!

Ortaokul ve lise öğrencileri ne zaman okula gidecek

Bakan Selçuk açıklamalarında; Okullarımızda yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçiyoruz. 2. aşamaya geçmeye hazırız. 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlayacak. Ayrıca 12 Ekim’de yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın 2 günü okulda olacaklar.

Diğer yandan ise çocuklarımızın okulda kalış süresi kısaltılacak. 12 Ekim’den itibaren liseler sadece 12. sınıflar için açılacak. MEB tarafından 9. 10. ve 11. sınıfların okula gideceği tarih hakkında henüz bir açıklama yapılmadı, okulların açılması vaka sayılarının durumuna göre olacak.

Devamsızlık Önemli Değil!

okullar ne zaman acilacak (3)

Bakan Selçuk; ”Daha önce veli rızası önemli demiştik. Yine istemeyen velilerimiz çocuklarını okula göndermeyecek. Okullarda yoklama alınmayacak. Devamsızlık sorun olmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.

Ayrıca köy okullarında da yüz yüze eğitim başlıyor. İlk ve orta okul kademeleri açılıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun görüşlerine göre bazı okulların açılmaması ve kapatılması söz konusu olacak.

Bakan’dan Birde Uyarı! Kriz Dönemlerinde Anne Babalık. Tüm konuşmaları dinlemelisiniz…lise ne zaman acilacak

 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında; Okullarımız 12 Ekim itibariyle beş sınıf düzeyinde daha yüz yüze eğitime başlıyor. Okullarımızda güvendeyiz ancak evinde öğrenci olsun olmasın, dışarıda herkesin tedbiri, özeni gerek. Biliyoruz ki vaka sayıları eğitimi doğrudan etkiliyor. Lütfen, evlatlarımız için maske, mesafe..” paylaşımında bulundu.

Diğer paylaşımında ise, ”Velilerimizle iletişim için çok sayıda içerik hazırladık. Şimdi belki yürürken, iş yaparken, arabada giderken dinlenir diye BİZDEN VELİ KUŞAĞI podcast olarak yayında. Benim konuşmam, Kriz Dönemlerinde Anne Babalık. Tüm konuşmaları dinlemelisiniz... tıklayın ve dinleyin.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER