ALES sınav giriş belgesi ve sınav yerleri açıklandı. Adaylar sınav giriş belgesini http://ais.osym.gov.tr adresinden bakabilecek.

ÖSYM AİS aracılığıyla görüntülenebilen sınav giriş belgelerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile görebilecek.

Diğer yandan ÖSYM kapsamında 16 Ağustos tarihinde yapılacak ALES için duyuru yayımlandı. Dahası ÖSYM, sınava girecek adayların geçici kimlik belgesi işlemleri için sınav günü açık olacak nüfus müdürlüklerini de yayınladı.

ALES bir üst yüksek öğretime geçmek için yeterli puanı alıp akademik kariyerine başlamak isteyen öğrenciler, tüm yurt genelinde hafta sonu yapılacak ALES sınavına girecek. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ALES sınav giriş belgesine ulaşabiliyor.

ALES SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU

ÖSYM Başkanı ALES sınav giriş belgelerinin erişime açıldığını duyurdu. Aygün’ün yaptığı açıklama; 2020-ALES/1 Sınava Giriş Belgeleri adaylarımızın erişimine açılmıştır. 16 Ağustos 2020 tarihinde ALES’e girecek adaylarımız sınav yerlerini http://ais.osym.gov.tr adresinden yada ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler.

ALES SINAV YERİ SORGULAMA EKRANI

2020 ALES Sınavı İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri

16 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacak 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına  girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında fotoğraf, T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 16 Ağustos 2020 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak.

Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından imzalı-mühürlü, fotoğraflı, barkodlu-karekodlu yada fotoğraflı, barkodlu-karekodlu ”Geçici Kimlik Belgesi” ayarlanacak.

ALES Sınavında Kalem Veriliyor Mu 2020

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından, adayların sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç getirmemeleri lazım. Ayrıca sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş) ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır.

Yalnız adaylar sınava, şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER